Jak pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze? Epilacja laserowa coraz skuteczniejsza.

piątek, 27.04.2018

Tradycyjne golenie maszynką, depilacja woskiem, a może zabieg epilacji z wykorzystaniem światła, prądu lub wiązki lasera? Na rynku dostępnych jest coraz więcej metod usuwania owłosienia.


Którą z nich wybrać, aby pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze? W Polsce rośnie popularność lasera Soprano ICE, który znajduje zastosowanie w przypadku słowiańskiego typu urody.
Gładkie ciało to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Współczesne standardy urody i higieny ciała sprawiają, że poszukujemy coraz skuteczniejszych metod usuwania niechcianych włosków. Dotychczas epilacja laserowa, dająca najtrwalsze efekty, była zarezerwowana głównie dla osób o ciemnym i grubym owłosieniu. Z kolei tradycyjna depilacja woskiem to zabieg, na który nie mogą sobie pozwolić osoby o skórze wrażliwej. Czy istnieje zatem skuteczna, bezbolesna i odpowiednia dla wielu typów urody metoda usuwania niechcianych włosków? Laser Soprano ICE wydaje się przełomowym rozwiązaniem, które podbija polski rynek medycyny estetycznej.

Depilacja a epilacja

Depilacja to nieinwazyjna technika usuwania owłosienia, polegająca na goleniu lub wyrywaniu włosa bez uszkodzenia struktury mieszka włosowego. W salonach kosmetycznych od lat największą popularnością cieszą się zabiegi depilacji pastą cukrową lub woskiem. Mogą być one wykonywane o każdej porze roku, na każdej partii ciała i w przypadku każdego typu skóry. Są jednak bolesne, powodują podrażnienie skóry, a u niektórych osób nawet wrastanie włosków czy zapalenie mieszka włosowego. Trzeba je także regularnie powtarzać. W zależności od wybranej techniki włos odrasta w ciągu kilku dni lub maksymalnie dwóch tygodni.
Alternatywą dla depilacji jest epilacja, czyli zabieg trwałego usuwania owłosienia, wykorzystujący światło, prąd lub wiązkę lasera.
– O doborze właściwej dla nas metody powinniśmy zadecydować przede wszystkim na postawie fototypu skóry oraz koloru włosa. Warto także wziąć pod uwagę prognozowaną skuteczność zabiegu, cenę czy komfort podczas jego wykonywania – radzi Julita Bonikowska, kosmetolog Kliniki Estetyki w ramach Grupy LUX MED.

IPL, elektroliza czy laser – którą metodę wybrać?

Metoda epilacji IPL (z ang. Intense Pulsed Light – intensywne światło impulsowe) polega na niszczeniu cebulki włosa przy pomocy wiązki światła. Metoda IPL jest wykorzystywana nie tylko do redukcji owłosienia, ale i usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych, przebarwień czy w fotoodmładzaniu. Jest polecana szczególnie osobom o skórze wrażliwej. Należy jednak pamiętać, że w stosunku do epilacji laserowej, zabiegów metodą IPL trzeba wykonać więcej – średnio aż od 7 do 10 zabiegów.
W walce ze zbędnym owłosieniem wykorzystywany jest również prąd. Metoda epilacji poprzez elektrolizę polega na wpuszczeniu bardzo niewielkiej dawki prądu elektrycznego w cebulkę włosa. Zabieg ten należy powtórzyć nawet kilkanaście razy. Nie powinny go wykonywać kobiety w ciąży, diabetycy, osoby zmagające się z chorobami serca, tarczycy, skóry i chorobami neurologicznymi. W przeciwieństwie do epilacji laserowej, elektroliza niszczy cebulkę włosa bez względu na to, czy we włosie znajduje się melanina (barwnik). Prąd wnika w naszą skórę na głębokość igły, co narusza tkanki i może wywoływać uszkodzenia lub zakażenia skóry.
Epilacja laserowa od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Dotychczas techniki te były skuteczne wyłącznie przy jasnej cerze i ciemnym kolorze włosa, bogatym w melaninę. Osoby o jasnym bądź rudym owłosieniu były skazane na inne metody depilacji. Zabiegi laserowe kojarzyły się też z bólem i wysoką ceną. Jak jest teraz?
Epilacja laserowa, która pozwoli pozbyć się owłosienia raz na zawsze
Nowością w laserowym usuwaniu owłosienia jest laser Soprano ICE, który emituje jednocześnie aż trzy wiązki światła o różnym typie i długości fali.
– Dzięki zastosowaniu aż trzech wiązek światła różnego typu, laser Soprano ICE trwale usuwa włosy o różnym typie, grubości i kolorze. Już jeden zabieg daje widoczne rezultaty, ale żeby pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, należy powtórzyć go około czterech razy – mówi Julita Bonikowska, kosmetolog w Klinice Estetyki w ramach Grupy LUX MED.

Czy epilacja musi boleć?

W laserze Soprano ICE zastosowano specjalną głowicę chłodzącą, dzięki czemu uczucie w trakcie zabiegu ogranicza się do przyjemnego ciepła lub czasem, punktowo – delikatnego pieczenia. Wiązka lasera uszkadza jedynie samą macierz i brodawkę włosa, nie podrażniając sąsiednich tkanek.
Jest to obecnie najefektywniejsza technika epilacji, a z uwagi na swoją bezbolesność cieszy się ogromną popularnością wśród naszych Pacjentów, szczególnie tych o wrażliwej skórze i słowiańskim typie urody. Z zabiegu chętnie korzystają również Panowie, wskazując na jego skuteczność i komfort – dodaje Julita Bonikowska z Kliniki Estetyki.

Klinika Estetyki to program funkcjonujący w ramach Grupy LUX MED w dwóch warszawskich lokalizacjach: Warszawa Centrum – budynek Marriott 6p. oraz Warszawa Ursynów – Szpital LUX MED Puławska. Oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, ginekologii plastyczno-estetycznej oraz genitaloplastyki. Klinikę na rynku wyróżnia holistyczny, zintegrowany system leczenia, łączący troskę o zdrowie z usuwaniem defektów estetycznych i poprawianiem wyglądu.

Udostępnij


Zobacz również