Chirurgiczny lifting twarzy i szyi

Chirurgiczne zabiegi z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (anty-aging) to procedury napinające skórę twarzy i poprawiające jej owal, a także redukujące zmarszczki. Upływu czasu nie da się zatrzymać, jednak można w wyraźny i szybki sposób poprawić wygląd twarzy i znacząco ją odmłodzić. W Klinice Estetyki LUX MED w Warszawie wykonujemy lifting twarzy i szyi, który pozwala na uzyskanie efektu wyglądu młodszego o kilka, a nawet kilkanaście lat. Zabieg dedykowany jest osobom z problemem głębokich, wyraźnych zmarszczek oraz wiotkości skóry. Lifting twarzy polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz niekiedy także nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Nacięcia przebiegają za linią włosów i za uszami, a blizny są praktycznie niezauważalne dla otoczenia. Operacja modeluje owal twarzy, dzięki czemu staje się on wyraźnie łagodniejszy i młodszy.

Chirurgiczny lifting całej twarzy i szyi

Lifting twarzy

Operacja zmarszczek twarzy i szyi ma na celu ich odmłodzenie i poprawienie ich wyglądu. Wraz z wiekiem tracą one na jędrności i elastyczności. Zabieg nie powoduje zatrzymania procesu starzenia, może jedynie podnieść głębsze struktury twarzy i usunąć nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej. Do jego wykonania stosuje się szwy pozwalające odpowiednio napiąć mięśnie - tak, aby uzyskać efekt jak najbardziej zauważalnego odmłodzenia. Nacięcia i ewentualne blizny ukrywa się za linią włosów lub w naturalnych zmarszczkach ciała.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz i szyja

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

45+

Lifting wybranej partii twarzy

Lifting twarzy

Okolice czoła i brwi często wykazują widoczne oznaki upływu lat i postępującego starzenia się skóry. Zwiotczenie różnych struktur twarzy w tej okolicy może spowodować opadnięcie brwi, wiotkość powiek, powstanie bruzd na czole i zmarszczek w okolicy międzybrwiowej. Zabieg liftingu brwi polega na ich podniesieniu, wygładzeniu czoła i poprawieniu wyglądu widocznych na nim bruzd. Może on zostać połączony z korekcją powiek, liftingiem twarzy lub występować jako pojedyncza procedura. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje małe nacięcia w okolicy ciemieniowej, ukrywając blizny. Okres rekonwalescencji wynosi kilka dni. Wykonanie tej procedury wraz z korekcją powiek pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia okolicy oczu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

Twarz

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

45+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg wskaże linie cięcia, które prowadzone są w taki sposób, by jak najlepiej ukryć blizny i osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny. Cięcia zwykle znajdują się w linii włosów lub w naturalnych zmarszczkach twarzy i szyi. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Przez rok od zabiegu należy chronić twarz przed promieniowaniem słonecznym.

Wskazania

Wskazaniem do liftingu twarzy jest wiotkość skóry, zmarszczki i bruzdy nieakceptowane przez Pacjentkę.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala  na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat