Lifting owalu twarzy i szyi nićmi PDO

Nowość na rynku stanowi możliwość podskórnego zastosowania rozpuszczalnych nici. Stanowią one stelaż dla skóry, napinają ją i podnoszą. Nici ulegają stopniowemu, samoistnemu rozpuszczeniu, stymulując jednocześnie syntezę kolagenu, fibroblastów oraz angiogenezę. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, a owal twarzy się podnosi. Zabieg daje wrażenie liftingu twarzy, jednak z zachowaniem pełnej mimiki i naturalności wyglądu.

Zabieg rewitalizujący nićmi PDO

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO polega na wszczepieniu pod skórę nici, które tworzą swego rodzaju sieć napinającą. Pozostają one w tkance przez 7-9 miesięcy. Po tym czasie ulegają samoistnemu rozpuszczeniu. Wskutek ich działania skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i promienna. Nici PDO od wielu lat znajdują zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, lecz także w chirurgii ogólnej i ginekologii. Zabieg z ich wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, ponieważ materiał, z którego są wykonane, jest obojętny dla tkanek. Nici PDO są dobrym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki starzenia w postaci drobnych zmarszczek statycznych, utraty wiotkości tkanki. Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadzi ją w taki sposób, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 100 zł

CZAS

60 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

miejscowe (maść)

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

70 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Nici liftingujące (Barb, Happy lift, Silhoutte)

Microinwazyjny lifting skóry

Nici liftingujące wyposażone są w haczyki, które warunkują podciągnięcie tkanki. Mogą być biodegradowalne albo nierozpuszczalne (te stosowane są stosunkowo rzadko). Procedura jest przeznaczona dla Pacjentów, u których doszło do utraty zarysu żuchwy, zmiany owalu twarzy z przemieszczeniem się tkanki tłuszczowej w dolne piętro twarzy. Najlepsze efekty terapeutyczne uzyskuje się u Pacjentów w wieku 45-55 lat. Główną zaletą jest mała inwazyjność w porównaniu z zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej, brak blizn w miejscach wprowadzenia nici i stosunkowo krótki okres rekonwalescencji.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

350 -2500 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarza medycy estetycznej, który oceni liczbę nici niezbędną do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. Lekarz poinformuje również o zaleceniach i przeciwskazaniach do procedury. Lifting nićmi nie pozostawia znaków ingerencji, a nici są całkowicie niewyczuwalne. Rozpuszczają się po okresie 7-9 miesięcy – wtedy też zabieg można powtórzyć.

Wskazania

Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, które zauważają pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat