Małoinwazyjne i chirurgiczne modelowanie twarzy

Dzięki wypełniaczom możemy w nieinwazyjny sposób skorygować kształt twarzy, jej asymetrię, a także usunąć inne defekty. W sytuacjach, w których małoinwazyjne procedury są niewystarczające, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna.

Modelowanie kształtu twarzy i wyrównanie asymetrii

Wyznacznikiem piękna w świecie medycyny estetycznej jest symetria. Czasem na skutek wypadku, choroby lub po prostu - naturalnie, części naszej twarzy są niesymetryczne względem siebie. Powoduje to dysharmonię i jest powodem kompleksów. Istnieje wiele technik - zarówno chirurgicznych, jak i małoinwazyjncyh z wykorzystaniem wypełniaczy, które rozwiązują te problemy.

Zobacz szczegóły usługi

Modelowanie kości policzkowych

Piękne, pełne policzki zwykle wynikają z budowy kostnej twarzy. Dzięki wypełniaczom w postaci kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej, możliwe jest ich wymodelowanie nawet u osób, u których naturalnie policzki są zapadnięte. Zabieg daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się od 12 miesięcy do 2 lat.

Zobacz szczegóły usługi

Wypełnianie i powiększanie ust

Powiększanie ust to najpopularniejsze zastosowanie kwasu hialuronowego. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej wie, jak wykonać zabieg, by usta były naturalnie powiększone. Wartością dodaną w przypadku tej metody jest nawilżenie ust za sprawą działania kwasu hialuronowego. Podanie preparatu kwasu hialuronowego pozwala na zwiększenie objętości warg i ich wyeksponowanie oraz uzyskanie symetrii. Jednakże efekt zabiegu nie jest efektem trwałym, wymaga powtórzeń po około 6-9 miesiącach, w zależności od oczekiwanego efektu i tolerancji preparatu. Dla pacjentek oczekujących trwałej zmiany kształtu warg rozwiązaniem jest chirurgiczne powiększanie ust.

Zobacz szczegóły usługi

Nieoperacyjna korekta kształtu nosa

Nos to najbardziej widoczny element twarzy. Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego, możemy modelować zarówno jego kształt, jak i szerokość. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta, kwas hialuronowy podaje się za pomocą kaniuli bądź samej igły. Efekty zabiegu utrzymują się 12-18 miesięcy.

Zobacz szczegóły usługi