Piękne, pełne policzki zwykle wynikają z budowy kostnej twarzy. Dzięki wypełniaczom w postaci kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej, możliwe jest ich wymodelowanie nawet u osób, u których naturalnie policzki są zapadnięte. Zabieg daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się od 12 miesięcy do 2 lat.
Modelowanie kości policzkowych kwasem hialuronowym to małoinwazyjna procedura, której efekty widać bezpośrednio po zabiegu. Kwas hialuronowy jest drogą iniekcji wprowadzany pod skórę, uwypuklając kości policzkowe. Lekarz modeluje kształt policzków, dopasowując go do rysów i pozostałych elementów twarzy. Kwas hialuronowy stopniowo się wchłania, a efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat. Po wykonanej procedurze należy przez kilka dni spać w pozycji horyzontalnej i unikać podpierania twarzy rękoma.
od 1200 zł
twarz
miejscowe
18+
40 min
Podczas operacji kości policzkowych wykonywane jest nacięcie wewnątrz górnej wargi, w pobliżu dziąseł. Po wykonaniu kieszeni, chirurg umieszcza w niej implanty policzków dopasowane do indywidualnych cech i oczekiwań Pacjenta. Zabieg wszczepiania implantów wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Operacja nie tylko daje efekt uwydatnionych kości policzkowych, ale także pomaga w skorygowaniu wrodzonych wad w asymetrii twarzy.
twarz
ogólne, miejscowe
18+
Zabiegi modelowania kości policzkowych różnią się od siebie zarówno procedurą, długością działania, jak i zaleceniami pozabiegowymi. Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o wyborze techniki. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać sauny i opalania. Warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W miejscu podania kwasu hialuronowego przez około miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Zabiegi małoinwazyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu, po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest okres ciąży i laktacji, choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami