Nieoperacyjna korekta kształtu nosa

Nos to najbardziej widoczny element twarzy. Dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego, możemy modelować zarówno jego kształt, jak i szerokość. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta, kwas hialuronowy podaje się za pomocą kaniuli bądź samej igły. Efekty zabiegu utrzymują się 12-18 miesięcy.

Modelowanie kształtu nosa kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wprowadzany jest w okolice nosa za pomocą specjalnej, bardzo cienkiej kaniuli, która docierając do najtrudniej dostępnych miejsc, pozwala równomiernie rozprowadzić wypełniacz. W przypadku garba uzupełniana i wyrównywana jest wklęśnięta część nosa. Zabieg daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez około rok.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

nos

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Plastyka kształtu nosa

Rhinoplastyka

Plastyka kształtu nosa to najpopularniejszy zabieg w obszarze chirurgii plastycznej. Nos jako centralna część twarzy jest zauważana w pierwszej kolejności, co u osób z drobnymi defektami budzi spore kompleksy. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Linie cięcia są schowane i w większości zlokalizowane wewnątrz nozdrzy oraz na słupku nosa. Na koniec operacji na nos zakładany jest lekki termoplastyczny opatrunek unieruchamiający, który ściągany jest razem ze szwami po 7-10 dniach od zabiegu. W niektórych przypadkach, aby osiągnąć pożądany efekt, wystarczy korekta części chrzęstnej nosa. Kiedy jednak zmiany wymagają zarówno modelowania części chrzęstnej, kostnej, jak również przegrody nosowej, Pacjent musi poddać się bardziej skomplikowanemu zabiegowi. Kształt nosa zawsze dobierany jest do wyglądu całości twarzy, biorąc pod uwagę linię szczęki oraz kości policzkowych. Podczas konsultacji chirurg plastyk przedstawi możliwości zabiegowe, wykona zdjęcia i symulację efektu zabiegu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

nos

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi modelowania nosa różnią się od siebie zarówno procedurą, czasem działania, jak i zaleceniami pozabiegowymi. Lekarz medycyny wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o wyborze techniki zabiegowej. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać sauny i opalania. Warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W miejscu podania kwasu hialuronowego przez około miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat