Wypełnianie i powiększanie ust

Powiększanie ust to najpopularniejsze zastosowanie kwasu hialuronowego. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej wie, jak wykonać zabieg, by usta były naturalnie powiększone. Wartością dodaną w przypadku tej metody jest nawilżenie ust za sprawą działania kwasu hialuronowego. Powiększanie ust wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego jest bezpiecznie, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Odpowiada za wiązanie wody w komórkach skóry. Za pomocą kwasu hialuronowego można uzyskać naturalny efekt pełniejszych, gładszych i nawilżonych ust. Kwas hialuronowy stopniowo rozkłada się w organizmie z upływem czasu, dlatego efekt wypełnienia jest przemijający, a zabieg wymaga powtórzenia po kilku miesiącach. Preparat wprowadzany jest za pomocą cienkiej kaniuli. Dla zwiększenia komfortu podczas zabiegu skóra wokół ust zostaje znieczulona kremem.

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jest to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na zwiększeniu objętości ust przy pomocy specjalnych wypełniaczy. Po zastosowaniu środków odkażających, na skórę nakłada się znieczulenie. W kolejnym etapie preparat w postaci bezbarwnego żelu jest wstrzykiwany bardzo cienką igłą w okolice centralnej części ust. W zależności od potrzeby wykonuje się od 6 do 10 nakłuć, równomiernie rozprowadzając kwas hialuronowy. Po zabiegu, przez tydzień należy unikać intensywnego nagrzewania skóry, opalania, sauny, solarium.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 1000 zł

CZAS

10 min

OBSZAR

usta

ZNIECZULENIE

ew. maść

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

20 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Chirurgiczne powiększenie ust

Chirurgiczne powiększanie ust to zabieg inwazyjny, związany z wykonaniem nacięcia skóry, wycięcia jej określonego fragmentu, a następnie zszyciu powłok skórnych. Powstała po zabiegu blizna jest dyskretna, zaś jej lokalizacja zależy od techniki operacyjnego powiększania ust. Trzy podstawowe techniki zabiegowe to: Gullwing Lip Lift, czyli nacięcie wykonywane na granicy czerwieni wargowej, odwzorowujące kształt linii ust Bullhorn Lip Lift, czyli nacięcie skóry pod nosem, przyjmujące kształt „rogów byka” Corner Lip Lift, czyli wycięcie skóry z okolic zewnętrznych kącików ust.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

CZAS

60 min

OBSZAR

usta

ZNIECZULENIE

miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS HOSPITALIZACJI

do 6h

Jak przygotować się do zabiegu?

Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o wyborze techniki zabiegowej. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać sauny i opalania. Warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W miejscu podania kwasu hialuronowego przez około miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu chirurgicznej korekty ust jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje typ zabiegu oraz wyjaśni jego  szczegóły. Zleci również niezbędne do znieczulenia badania krwi. Wskazana jest sanacja jamy ustnej przed zabiegiem.

Po operacji wskazane jest częste płukanie jamy ustnej preparatami antyseptycznymi i natłuszczanie ust. Opuchnięcie ust może utrzymać się przez około tydzień. Szwy usuwane po 7 dniach.

Blizna jak w opisie poszczególnych lip lift-na granicy czerwieni, pod nosem .

Wskazania

Wskazaniem do usunięcia zmarszczek jest ich obecność, negatywnie wpływająca na samopoczucie i wizerunek Pacjenta

Przygotowania

W dniu zabiegu chirurgicznej korekty ust zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę.  Pacjent jest wypisany do domu w tym samym dniu, po obserwacji pooperacyjnej.

Zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani znieczulenia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu z wykorzystaniem wypełniaczy jest okres ciąży i laktacji, choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do operacyjnej korekcji ust jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także okres ciąży i karmienia piersią (aż do 6 miesięcy od zakończenia laktacji). W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu. Czasowym przeciwwskazaniem jest opryszczka lub inny stan zapalny w okolicy jamy ustnej.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat