Zabiegi redukujące zmarszczki i bruzdy

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele narzędzi i metod służących redukcji zmarszczek. Część z nich polega na stymulacji skóry do naturalnej autoregeneracji, inne polegają na wypełnieniu/odtworzeniu deficytów tkankowych preparatami, głównie na bazie kwasu hialuronowego, ale również np. na bazie kwasu polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia. W pierwszym przypadku zabiegi wykonywane są najczęściej w seriach, a na efekty musimy zaczekać. W drugiej opcji już bezpośrednio po podaniu wybranych preparatów można cieszyć się upragnionym wyglądem. Zabiegi regeneracyjne, w tym mezoterapii odżywiają skórę twarzy i nadają jej świeży, młody i promienny wygląd. Z powodzeniem mogą być również stosowane na innych częściach ciała, jak dłonie, szyja, dekolt, czy brzuch. Innym sposobem redukcji zmarszczek jest zastosowanie toksyny botulinowej w celu wyłączenia z pracy na kilka miesięcy wybranych mięśni.

Terapia radiofrekwencją mikroigłową Scarlet

Metoda Scarlet stanowi połączenie zjawiska radiofrekwencji z systemem terapii mikroigłowej. Przy minimalnych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry, pobudza intensywną produkcję kolagenu i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność. Fale elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości docierają do skóry właściwej, wymuszając wewnętrzną przebudowę kolagenową. Zabieg daje zauważalne efekty w zakresie redukcji blizn oraz poprawy gęstości skóry. Terapia z zastosowaniem urządzenia Scarlet polega na bardzo precyzyjnym i intensywnym nagrzewaniu zarówno naskórka, jak i skóry właściwej - dzięki kontroli głębokości na poziomie 0,5-3,5 mm. Działając tak kompleksowo i głęboko, możemy osiągnąć spektakularne efekty już po jednym zabiegu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

2000-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia laserem frakcyjnym Pearl

Pearl Fractional to ablacyjny laser frakcyjny o unikalnej długości fali 2790 nm, który wykonuje mikrouszkodzenia skóry, zmuszając organizm do regeneracji. Światło lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę gdzie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji) wraz z nią tkanki w której się znajdowała. Bardzo ważny jest fakt, że nie jest uszkadzana cała powierzchnia skóry, a nieuszkodzone fragmenty ze zdwojoną siłą poddają tkankę naprawie. Blizny oraz drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, dzięki czemu poprawia się jakość i jędrność skóry. Pierwsze rezultaty zauważalne są już kilka dni po zabiegu, natomiast całkowity proces regeneracji i stymulacji trwa jeszcze przez następne miesiące. Pełen efekt najlepiej widać po upływie około pół roku. Działanie Pearl Fractional ma na celu wygładzanie zmarszczek i przywrócenie kondycji zniszczonej skórze. Efekty są widoczne zarówno w przypadku zmian związanych z postępującym wiekiem, jak i tych wynikających z niehigienicznego trybu życia czy pracy w trudnych warunkach. Połączenie (w ramach jednego zabiegu) procesów ablacji i koagulacji oraz stymulowanie produkcji kolagenu pozwala na osiąganie bardzo dobrych rezultatów, przy jednoczesnym minimalnym okresie rekonwalescencji i niemal całkowitym wyeliminowaniu ewentualnych powikłań. Budowa i działanie urządzenia umożliwia dotarcie do trudnych miejsc, dlatego doskonałe efekty uzyskuje się również w strefie oczu i ust. Laser można stosować także w okolicach szyi, wewnętrznej strony ramion i ud. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać kontaktu z wodą. Kilka razy dziennie powinno stosować się krem regenerujący wskazany przez lekarza. Należy także unikać drapania, mechanicznego usuwania strupków czy złuszczania. W przypadku opryszczki nawrotowej - przed i po zabiegu stosuje się acyklowir - zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

500-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

ew. maść

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

3

Redukcja zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem botoksu

Toksyna botulinowa to naturalny środek hamujący uwalnianie acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Działanie toksyny polega na blokowaniu synaps nerwowo – mięśniowych w celu uniemożliwienia skurczów porażonego mięśnia. W rezultacie nerw zostaje "zamrożony", blokując częściowo mimikę tego obszaru. Profesjonalnie wykonany zabieg nie powoduje efektu sztuczności czy też maski. Toksyna botulinowa działa szybko i w sposób długotrwały - efekty pojawiają się po około 7 dniach i utrzymują przez okres 4-6 miesięcy. Stosuje się ją na zmarszczki mimiczne górnej części twarzy: wokół oczu („kurze łapki”), poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”) oraz zmarszczki dolnej części twarzy: wokół ust („bruzdy marionetki”), na szyi i brodzie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

600 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ew. maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Wypełnienie zmarszczek i blizn kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze każdego człowieka - jest jej podstawowym składnikiem, utrzymuje też właściwy poziom jej nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, skóra wysusza się i wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i sprawia, że efekt utrzymuje się 6-8 miesięcy. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Do czasu biodegradacji produktu należy unikać zabiegów emitujących ciepło: laserowych, wykorzystujących fale radiowe lub ultradźwięki. Miejsce wstrzyknięcia zawsze zostaje znieczulone kremem, a jeśli to konieczne - również znieczuleniem nasiękowym (jak przy leczeniu zęba). Także sam preparat może zawierać w sobie środek znieczulający. Po zabiegu nie należy nagrzewać omawianej okolicy, przez tydzień warto unikać opalania, sauny i solarium. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego mają wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Preparat ten pozwala na wypełnienie głębokich zmarszczek mimicznych (m.in. bruzd nosowo-wargowych), lecz także na modelowanie twarzy, np. poprzez podkreślenie kości policzkowych. Doskonale sprawdza się także jako produkt do wypełniania – powiększania ust. Niewielka ilość kwasu hialuronowego podana w obszar warg sprawia, że stają się one pełniejsze, jędrniejsze, odmłodzone i bardziej nawilżone. Wiele osób ceni ten zabieg, ze względu na jego niski stopień inwazyjności i stopniowo przemijające efekty. Zabieg dostępny jest w gabinecie medycyny estetycznej Kliniki Estetyki w Warszawie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 400 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Podniesienie kącików ust i wypełnienie linii marionetki

W wyniku procesu starzenia się skóry, po 25-30 roku życia zmniejsza się stężenie kwasu hialuronowego w tkankach. Po 45 roku życia zmarszczki stają się widoczne, a na twarzy pojawiają się głębokie bruzdy. Do najczęstszych problemów osób dojrzałych zalicza się tzw: bruzdy marionetki. Biegną one od kącików ust w kierunku brody. Z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa w tej okolicy, a skóra staje się wiotka. Kącik ust opada, dając efekt smutnej, zmęczonej twarzy. Zastosowanie w tę okolicę usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala na przywrócenie właściwej proporcji dolnej części twarzy i wypełnienie niechcianych bruzd. Preparat  kwasu hialuronowego podawany jest za pomocą iniekcji - igłą lub kaniulą. Preparaty te już same w sobie zawierają znieczulenie, aczkolwiek dla komfortu Pacjentek okolica zabiegowa znieczulana jest specjalną maścią. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, utrzymuje się do około 8 miesięcy.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 1000 zł

CZAS

30 min

ZNIECZULENIE

ew. maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Zabieg rewitalizujący nićmi PDO

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO polega na wszczepieniu pod skórę nici, które tworzą swego rodzaju sieć napinającą. Pozostają one w tkance przez 7-9 miesięcy. Po tym czasie ulegają samoistnemu rozpuszczeniu. Wskutek ich działania skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i promienna. Nici PDO od wielu lat znajdują zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, lecz także w chirurgii ogólnej i ginekologii. Zabieg z ich wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, ponieważ materiał, z którego są wykonane, jest obojętny dla tkanek. Nici PDO są dobrym rozwiązaniem dla Pacjentów, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki starzenia w postaci drobnych zmarszczek statycznych, utraty wiotkości tkanki. Procedura nie wymaga specjalnych przygotowań. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadzi ją w taki sposób, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 100 zł

CZAS

60 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

miejscowe (maść)

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

70 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi żylnej Pacjenta. Po odpowiednim odwirowaniu, wraz z czynnikami wzrostu, jest podawane za pomocą iniekcji (mezoterapia igłowa). Ma ono bardzo duże zdolności regeneracyjne, porównywalne z komórkami macierzystymi. W dobie alergii podanie Pacjentowi własnych komórek minimalizuje ryzyko powikłań. Dla osiągnięcia dobrego efektu terapeutycznego procedura wymaga powtórzeń.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000 zł

CZAS

40 min

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Intensywna regeneracja skóry, mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych o działaniu leczniczym, regeneracyjnym i przeciwstarzeniowym (koktajli witaminowych, peptydów i aminokwasów) w wybrane partie ciała. Sprawdza się doskonale nie tylko w przypadku delikatnej i odwodnionej skóry - rezultaty widoczne są także na skórze dojrzałej i tracącej sprężystość. Znakomicie poprawia jej kondycję i w naturalny sposób redukuje zmarszczki. Wykorzystanie czynnika fizycznego (nakłuwania) i farmakologicznego (wybrana substancja, którą wprowadzamy) sprawia, że skóra staje się nawilżona, ujędrniona i pełna blasku. W mezoterapii igłowej wykorzystywane są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i aminokwasów, np. Cytocare, na bazie częściowo usieciowanego kwasu hialuronowego np Restylane Skinboosters, kolagen naturalny np. Linerase, osocze bogatopłytkowe. Celem zabiegu jest poprawa jędrności i gęstości skóry twarzy i ciała, redukcja cellulitu oraz zatrzymanie procesu łysienia. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które walczą z przebarwieniami. Biopeptydy hamują wytwarzanie melaniny przez melanocyty, dzięki czemu cera ma równy koloryt i promienny wygląd. Poza drobnym zaczerwienieniem nie ma on skutków ubocznych, dzięki czemu jest chętnie wybierany zarówno przez Panów, jak i Panie. Wykorzystując do mezoterapii produkt Cytocare S line, z dwoma aktywnymi składnikami antyoksydacyjnymi, można zabezpieczyć skórę twarzy przed działaniem promieni słonecznych i wyposażyć ją w naturalny filtr ochronny. Rodzajem mezoterapii mikroigłowej jest też dermapen.  

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

400-1300 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

ew. maść

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych okolic oczu różnią się od siebie zarówno samą techniką ich wykonywania, jak i zaleceniami pozabiegowymi czy też czasem działania. Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o najefektywniejszej metodzie. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. W okresie: kilku pierwszych dni po zabiegu – w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia, dwóch pierwszych tygodni po zabiegu – należy unikać sauny i opalania, a przez pierwszy miesiąc po zabiegu – w miejscu podania kwasu hialuronowego nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Cały czas warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej.

Wskazania

Wskazaniem do usunięcia zmarszczek jest ich negatywny wpływ na samopoczucie i wizerunek Pacjenta.

Przygotowania

Zabiegi małoinwazyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są: okres ciąży i laktacji, choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik, nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Przy zabiegach laserowych nie można przyjmować leków i ziół światłouczulających.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat