Korekta piersi

Korekta piersi obejmuje zabiegi poprawiające nie tylko wygląd samego biustu, ale i całej sylwetki oraz samopoczucia Pacjentki. Dzięki zabiegom plastyki piersi, biust jest pełniejszy i naturalnie zarysowany.

Powiększanie z wykorzystaniem implantów piersiowych

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów piersiowych obejmuje zabieg chirurgiczny, podczas którego implanty umieszczane są w piersiach metodą podgruczołową lub podmięśniową. Celem zabiegu jest korekta rozmiaru, asymetrii lub jędrności biustu, a także jego rekonstrukcja po mastektomii. Najczęściej wykorzystywane implanty mogą mieć kształt okrągły lub tzw. anatomiczny, zbliżony do łzy. Typ implantu dobierany jest indywidualnie dla uzyskania najlepszego efektu estetycznego. Klinika Estetyki w Warszawie oferuje powiększanie piersi metodą podgruczołową i podmięśniową, z zastosowaniem implantów okrągłych lub anatomicznych. Operacja piersi adresowana jest do kobiet, które są niezadowolone z rozmiaru oraz wyglądu biustu. Zbyt mały biust może być wynikiem naturalnej budowy ciała, niedorozwoju anatomicznego, bądź też utraty masy ciała. Gdy do tego pojawi się utrata jędrności związana z wiekiem bądź karmieniem dziecka, efekt może stać się przyczyną kompleksów. Operacje z zastosowaniem implantów są także sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia kobiet po mastektomii.

Zobacz szczegóły usługi

Powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową

Przeszczep tkanki tłuszczowej z dowolnej partii ciała do piersi jest rozwiązaniem idealnym, gdy chcemy wyrównać niewielką asymetrię, ujędrnić lub powiększyć piersi o jeden lub dwa rozmiary.

Zobacz szczegóły usługi

Podniesienie i redukcja piersi

Duże i piękne piersi to atrybut kobiety. Gdy ich rozmiar jest za duży, piersi stają się jednak problemem, utrudniając codzienne życie. Utrata jędrności lub asymetria piersi to wskazania do ich chirurgicznej korekty. Nowość w Klinice Estetyki w Warszawie stanowi możliwość jednoczesnego zastosowania redukcji i uzupełnienie implantami. Dzięki takiej kombinacji biust jest właściwych rozmiarów i zyskuje na atrakcyjności. Redukcja piersi polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednoczesne zastosowanie implantów pozwala na podniesienie biustu. W ten sposób uzyskujemy pomniejszanie piersi wraz z ich jednoczesną plastyką, modelowaniem. Po operacji pacjentka przestaje cierpieć z powodu dolegliwości powodowanych zbyt dużym rozmiarem biustu, a wreszcie może cieszyć się jego atrakcyjnym kształtem i wyglądem. Dużą korzyścią wynikającą z zabiegu jest złagodzenie przeciążeniowych bóli kręgosłupa i zniesienie ograniczeń fizycznych, jak choćby tych związanych z uprawianiem sportu czy swobodą ruchu. Bez względu na to, czy do podjęcia decyzji o zabiegu pacjentkę skłonił rozmiar czy asymetria, po operacji będzie ona mogła cieszyć się lepszą figurą i samopoczuciem.

Zobacz szczegóły usługi

Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Zabieg całkowitego usunięcia piersi to często jedyny sposób leczenia onkologicznego, jednak brak piersi to problem, z którym ciężko się pogodzić. Dzisiejsza medycyna daje możliwości rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem implantów lub własnych tkanek. Podczas konsultacji chirurg plastyk omówi możliwe techniki zabiegowe oraz określi spodziewany efekt. Zabieg rekonstrukcji piersi może być wykonany jednoczasowo lub po zakończonym leczeniu onkologicznym w tzw. trybie odroczonym. Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem implantów lub własnych tkanek pozwala przywrócić pacjentce pewność siebie i dobre samopoczucie psychiczne, co jest niezwykle ważne po chorobie onkologicznej. Biust jest atrybutem kobiecości, a kobiety po mastektomii często zmagają się z poczuciem straty. Czują się gorsze, mniej atrakcyjne dla swych partnerów, pozbawione kobiecości. Dzięki chirurgii plastycznej ta sytuacja może się zmienić. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ uzyskany efekt prezentuje się naturalnie, a komfort życia pacjentki po mastektomii jest zdecydowanie lepszy, niż przy korzystaniu z rozwiązań protetycznych.

Zobacz szczegóły usługi