Podniesienie i redukcja piersi

Duże i piękne piersi to atrybut kobiety. Gdy ich rozmiar jest za duży, piersi stają się jednak problemem, utrudniając codzienne życie. Utrata jędrności lub asymetria piersi to wskazania do ich chirurgicznej korekty. Nowość w Klinice Estetyki w Warszawie stanowi możliwość jednoczesnego zastosowania redukcji i uzupełnienie implantami. Dzięki takiej kombinacji biust jest właściwych rozmiarów i zyskuje na atrakcyjności. Redukcja piersi polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, a jednoczesne zastosowanie implantów pozwala na podniesienie biustu. W ten sposób uzyskujemy pomniejszanie piersi wraz z ich jednoczesną plastyką, modelowaniem. Po operacji pacjentka przestaje cierpieć z powodu dolegliwości powodowanych zbyt dużym rozmiarem biustu, a wreszcie może cieszyć się jego atrakcyjnym kształtem i wyglądem. Dużą korzyścią wynikającą z zabiegu jest złagodzenie przeciążeniowych bóli kręgosłupa i zniesienie ograniczeń fizycznych, jak choćby tych związanych z uprawianiem sportu czy swobodą ruchu. Bez względu na to, czy do podjęcia decyzji o zabiegu pacjentkę skłonił rozmiar czy asymetria, po operacji będzie ona mogła cieszyć się lepszą figurą i samopoczuciem.

Podniesienie piersi

mastopeksja

Podniesienie piersi wykonuje się najczęściej z powodu utraty ich jędrności na skutek karmienia piersią, znacznej utraty wagi ciała lub postępującego procesu starzenia. Zabieg przeprowadza się w warunkach sali operacyjnej, wykonując nacięcie klinowe poniżej oraz wokół brodawki. W efekcie piersi są podniesione, a nadmiar tkanki skórnej i gruczołowej zostaje usunięty.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Redukcja rozmiaru piersi

mammoplastyka

Redukcja rozmiaru piersi to chirurgiczny zabieg, obejmujący usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Chirurg plastyk ustala wspólnie z Pacjentką docelowy rozmiar biustu, biorąc pod uwagę proporcje całej sylwetki. W trakcie konsultacji określa się również linie cięcia - w taki sposób, by uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Korekta kształtu i asymetrii piersi

mammoplastyka

Asymetria piersi to problem nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. W przypadku niewielkich asymetrii możemy wykorzystać przeszczep tkanki tłuszczowej do mniejszej piersi, wypełniając ją w taki sposób, by uzyskać oczekiwaną symetrię. Przy większych dysproporcjach konieczna jest chirurgiczna korekta obu lub jednej z piersi - w zależności od potrzeb.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje właściwą technikę zabiegu. Zleci również niezbędne do znieczulenia badania krwi.

Wskazania

Korektę kształtu i asymetrii piersi wykonuje się na prośbę Pacjentki – w sytuacji, gdy ich wygląd różni się od oczekiwanego lub gdy utrudnia normalne funkcjonowanie.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i USG piersi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik, biustonosz sportowy dostosowany do nowego rozmiaru piersi).

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do chirurgicznego powiększenia piersi jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także okres ciąży i karmienia piersią (aż do 6 miesięcy od zakończenia laktacji). Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z podejrzeniem raka piersi oraz zaawansowanymi zmianami mastopatycznymi. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do w.w. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat