Powiększenie piersi własną tkanką tłuszczową

Przeszczep tkanki tłuszczowej z dowolnej partii ciała do piersi jest rozwiązaniem idealnym, gdy chcemy wyrównać niewielką asymetrię, ujędrnić lub powiększyć piersi o jeden lub dwa rozmiary.

Przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi

Lipotransfer

Lipotransfer tkanki tłuszczowej to najbardziej naturalna z technik modelowania piersi. Za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej z dowolnego obszaru ciała, możemy uzupełnić piersi, nadając im oczekiwany wygląd. Tkanka tłuszczowa jest fizjologicznym budulcem naszego ciała, co sprawia że efekt zabiegu pozostaje naturalny.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje obszar do pobrania tkanki tłuszczowej oraz wyjaśni szczegóły zabiegu. Zleci również niezbędne do znieczulenia badania krwi oraz usg piersi. Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych biustonoszy.

Wskazania

Wskazaniem do przeszczepu tkanki tłuszczowej jest asymetria lub wiotkość piersi, szczególnie po okresie karmienia piersią. Zabieg sprawdzi się również u młodych kobiet, które oczekują niewielkiego powiększenia piersi i wymodelowania sylwetki.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i USG piersi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik, biustonosz sportowy dostosowany do nowego rozmiaru piersi).

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do lipotransferu tkanki tłuszczowej do piersi jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także okres ciąży i karmienia piersią (aż do 6 miesięcy od zakończenia laktacji). Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z podejrzeniem nowotworu piersi oraz zaawansowanymi zmianami mastopatycznymi. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat