Powiększanie z wykorzystaniem implantów piersiowych

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów piersiowych obejmuje zabieg chirurgiczny, podczas którego implanty umieszczane są w piersiach metodą podgruczołową lub podmięśniową. Celem zabiegu jest korekta rozmiaru, asymetrii lub jędrności biustu, a także jego rekonstrukcja po mastektomii. Najczęściej wykorzystywane implanty mogą mieć kształt okrągły lub tzw. anatomiczny, zbliżony do łzy. Typ implantu dobierany jest indywidualnie dla uzyskania najlepszego efektu estetycznego. Klinika Estetyki w Warszawie oferuje powiększanie piersi metodą podgruczołową i podmięśniową, z zastosowaniem implantów okrągłych lub anatomicznych. Operacja piersi adresowana jest do kobiet, które są niezadowolone z rozmiaru oraz wyglądu biustu. Zbyt mały biust może być wynikiem naturalnej budowy ciała, niedorozwoju anatomicznego, bądź też utraty masy ciała. Gdy do tego pojawi się utrata jędrności związana z wiekiem bądź karmieniem dziecka, efekt może stać się przyczyną kompleksów. Operacje z zastosowaniem implantów są także sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia kobiet po mastektomii.

Powiększanie piersi metodą podmięśniową

mammoplastyka

Powiększanie piersi metodą podmięśniową to najpopularniejsza obecnie technika zabiegowa. Implant umieszczany jest pomiędzy tkanką gruczołową a mięśniową, dzięki czemu efekt zabiegu jest naturalny, a sam implant osadzony bezpiecznie i trwale. Wielkość samego implantu uzależniona jest od warunków anatomicznych Pacjentki. Rekonwalescencja po zabiegu wykonanym tą techniką zabiegową jest nieco dłuższa niż w przypadku metody podgruczołowej.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

Powiększanie piersi metodą podgruczołową

mammoplastyka

Powiększenie piersi przy pomocy implantu umieszczonego pod gruczołem to rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie efektu pełnych, okrągłych piersi nawet u bardzo szczupłych osób. W przypadku powiększania piersi tą techniką mamy do wyboru zarówno implanty okrągłe, jak i anatomiczne, w kształcie kropli. Doboru właściwego implantu dokonuje lekarz podczas konsultacji, po zapoznaniu się z budową anatomiczną i oczekiwaniami Pacjentki. Zabieg powiększenia piersi dedykowany jest kobietom niezadowolonym z naturalnego rozmiaru biustu, bądź cierpiącym kompleksy z powodu utraty jędrności biustu, na przykład z wiekiem, po przebytych ciążach i karmieniach bądź wskutek zrzucenia nadwagi. Operacje z wykorzystaniem implantów stosowane są także jako rekonstrukcje piersi u kobiet po mastektomii. Specjaliści w Klinice Estetyki w Warszawie dopasowują typ i wielkość implantów tak, aby sylwetka Pacjentki posiadała właściwe proporcje, prezentowała się efektownie i naturalnie. Na naszej stronie znajdą państwo szczegółowe informacje na temat zabiegu oraz tego, jak pacjentka powinna się do niego przygotować.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

12 000 - 15 000 zł

OBSZAR

piersi

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje rozmiar oraz kształt implantów. Zleci również niezbędne do znieczulenia badania krwi oraz usg piersi. Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych staników i pasów piersiowych.

Wskazania

Powiększenie piersi wykonuje się na życzenie Pacjentki – w sytuacji, gdy aktualny kształt, rozmiar lub jędrność biustu nie spełniają oczekiwań Pacjentki. Wskazaniem do korekty piersi jest również widoczna asymetria lub stan po mastektomii.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i USG piersi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik, biustonosz sportowy dostosowany do nowego rozmiaru piersi).

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do chirurgicznego powiększenia piersi jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także okres ciąży i karmienia piersią (aż do 6 miesięcy od zakończenia laktacji).  Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z podejrzeniem raka piersi oraz zaawansowanymi zmianami mastopatycznymi. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do w.w. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat