Rekonstrukcja piersi po mastektomii

Zabieg całkowitego usunięcia piersi to często jedyny sposób leczenia onkologicznego, jednak brak piersi to problem, z którym ciężko się pogodzić. Dzisiejsza medycyna daje możliwości rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem implantów lub własnych tkanek. Podczas konsultacji chirurg plastyk omówi możliwe techniki zabiegowe oraz określi spodziewany efekt. Zabieg rekonstrukcji piersi może być wykonany jednoczasowo lub po zakończonym leczeniu onkologicznym w tzw. trybie odroczonym. Rekonstrukcja piersi z zastosowaniem implantów lub własnych tkanek pozwala przywrócić pacjentce pewność siebie i dobre samopoczucie psychiczne, co jest niezwykle ważne po chorobie onkologicznej. Biust jest atrybutem kobiecości, a kobiety po mastektomii często zmagają się z poczuciem straty. Czują się gorsze, mniej atrakcyjne dla swych partnerów, pozbawione kobiecości. Dzięki chirurgii plastycznej ta sytuacja może się zmienić. Warto skorzystać z tej możliwości, ponieważ uzyskany efekt prezentuje się naturalnie, a komfort życia pacjentki po mastektomii jest zdecydowanie lepszy, niż przy korzystaniu z rozwiązań protetycznych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Sposób przygotowania się Pacjenta do operacji zależy od rodzaju zabiegu, który ma być przeprowadzony oraz typu znieczulenia. Każdorazowo podczas konsultacji przed zabiegiem Pacjentka zostaje poinformowana o rodzaju znieczulenia oraz sposobie przygotowania się do zabiegu.

Wskazania

Rekonstrukcja piersi nie jest zabiegiem ratującym życie, w związku z tym jest wykonywana na wyraźną prośbę i życzenie Pacjentki. Rekonstrukcji poddają się Panie zarówno po pełnej mastektomii, jak i częściowej, usuwającej guz wraz z odpowiednim marginesem.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi oraz pełną dokumentację z procesu leczenia. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik, biustonosz sportowy dostosowany do nowego rozmiaru piersi).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu rekonstrukcji piersi jest dalszy przebieg leczenia onkologicznego i naświetlania.  W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do w.w. zabiegu. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do rekonstrukcji  piersi jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat