Leczenie żylaków

Przewlekła niewydolność żylna to choroba objawiająca się zmęczeniem, obrzękiem i bólem nóg, szpecącymi pajączkami żylnymi, żylakami czy owrzodzeniami żylnymi. Zabiegi usunięcia żylaków czy pajączków żylnych poprawiają wygląd naszych nóg, ale przede wszystkim to działania zdrowotne. Warto pamiętać, że leczenie żylaków posiada aspekt nie tylko estetyczny, lecz także zdrowotny. Problemy z prawidłowym krążeniem mogą mieć poważne konsekwencje, w postaci utrudnienia codziennego funkcjonowania, przewlekłych dolegliwości bólowych, a w skrajnych przypadkach nawet stanów zagrażających życiu. Do wczesnych powikłań zaliczamy m.in. uczucie ciężkości nóg czy obrzęki, do zaawansowanych zaś – owrzodzenia i ryzyko zatoru. W Klinice Estetyki w Warszawie przeprowadzamy usuwanie żylaków różnymi metodami – chirurgicznymi i mało inwazyjnymi – w zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta i stopnia zaawansowania problemu.

Laserowe leczenie żylaków

Wewnątrzżylna ablacja laserowa żylaków

Wewnątrzżylna ablacja laserowa (EVLT  Endovenous Laser Ablation) jest bezpieczną i skuteczną metodą zamykania chorobowo zmienionej żyły odpiszczelowej, w zdecydowanej większości odpowiedzialnej za chorobę żylakową. Zabieg jest minimalnie inwazyjny i wykonywany w znieczuleniu tumescencyjnym, dzięki czemu już po 2-3 godzinach po zabiegu może opuścić klinikę. Główne korzyści ze stosowania laseroterapii żylaków to: wysoka skuteczność, bezpieczeństwo, szybki powrót do aktywności fizycznej, dobry efekt estetyczny. Do ablacji laserowej kwalifikują się chorzy, u których: stwierdza się kliniczne objawy niewydolności żylnej potwierdzone w badaniu ultrasonograficznym. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnego włókna do światła żyły w jej początkowym odcinku. W okolicę zabiegową nasiękowo, okołożylnie podawany jest środek znieczulający. Podawana stopniowo energia fal światła laserowego doprowadza do obkurczenia a następnie zbliznowacenia i zarośnięcia światła naczynia. Ablacji laserowa żyły odpiszczelowej może być jedynym w pełni wystarczającym postępowaniem do leczenia żylaków. W niektórych przypadkach może być potrzebne postępowanie uzupełniające np. skleroterapia wykonane jednoczasowo lub w po kilku tygodniach, kiedy widoczny jest ostateczny wynik ablacji laserowej.      

umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

CZAS

60 min

OBSZAR

nogi

LICZBA ZABIEGÓW

indywidualnie

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4-6 tygodni

GRUPA WIEKOWA

25+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

70 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

3

CZAS HOSPITALIZACJI

do 6h

Leczenie żylaków klejem wewnątrznaczyniowym

VenaSealTM

Innowacyjny system zamykania żylaków klejem wewnątrznaczyniowym to małoinwazyjna metoda leczenia przewlekłych niewydolności żylnych. Zabieg polega na  uszczelnieniu lub zamknięciu żyły, która uległa schorzeniu. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki wprowadzeniu w żyłę niewielkiej ilości kleju medycznego VenaSealTM, który zamyka chorą żyłę, czyli wyklucza ją z obiegu. Metoda łączy w sobie ideę bezbolesnego i skutecznego sposobu leczenia niewydolności żylnej – wymaga tylko jednego wkłucia w celu znieczulenia, a po zabiegu nie jest konieczne noszenie pończoch uciskowych. Zabieg jest komfortowy dla Pacjentów, można go wykonywać o każdej porze roku.

umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

nogi

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

GRUPA WIEKOWA

18+

Operacja żylaków falą radiową

Vnus

Leczenie żylaków za pomocą radiofrekwencji to nowoczesna i minimalnie inwazyjna metoda. Podczas zabiegu wykonuje się niewielkie nacięcie, przez które lekarz, pod kontrolą USG, wprowadza do zmienionej chorobowo żyły specjalny cewnik – podłączony do generatora prądu częstotliwości radiowej. Przepływ prądu podgrzewa ścianę naczynia – powodując jego kurczenie się i trwałe zamknięcie. Pacjenci po zabiegu leczenia żylaków metodą VENEFIT zazwyczaj wracają do codziennej aktywności po upływie jednej doby.

umów wizytę

Problem

Metoda


Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

nogi

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

GRUPA WIEKOWA

18+

Małoinwazyjne leczenie żylaków przez ostrzykiwanie

Skleroterapia

Skleroterapia (ostrzykiwanie) to metoda leczenia pajączków naczyniowych (teleangiektazje, wenulektazje) i żylaków kończyn dolnych. Zabieg polega na wprowadzeniu do światła naczynia leku, który powoduje obkurczenie się ściany naczynia i wytwarza miejscowy, kontrolowany stan zapalny, prowadzący do zamknięcia naczynia i jego zwłóknienia. Naczynie przestaje być widoczne, co poprawia wygląd naszych nóg. Zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy, wprowadzając lekarstwo w postaci roztworu lub piany. Roztwór stosuje się przy drobnych żylakach i pajączkach, natomiast piana sprawdza się w przypadku większych naczyń krwionośnych. Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje że jest on niemal bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu konieczne jest noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia. Bezpośrednio po skleroterapii należy przez pół godziny intensywnie spacerować, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu krwionośnego. Uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu leczniczego i estetycznego wymaga najczęściej wielu sesji, w zależności od ilości występujących zmian.

umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

nogi

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

GRUPA WIEKOWA

18+

Miniflebektomia

Miniflebektomia

Miniflebektomia to nowoczesny i mało inwazyjny zabieg, wykonywany najczęściej w trybie ambulatoryjnym i w znieczuleniu miejscowym. Polega na usuwaniu żylaków kończyn dolnych przez milimetrowe nacięcia lub nakłucia skóry – przy użyciu specjalnych narządzi chirurgicznych. Zabieg nie wymaga zakładania szwów, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu kosmetycznego w krótkim czasie. Powrót do pracy jest możliwy następnego dnia po zabiegu.

umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

nogi

GRUPA WIEKOWA

25+

Chirurgiczne leczenie dużych żylaków

Safenektomia, parvektomia

Zabieg polega na strippingu, czyli wprowadzeniu specjalnej sondy do światła naczyń i mechanicznym usunięciu zmienionej chorobowo żyły. Usunięcie nawet dwóch żył: odpiszczelowej i odstrzałkowej nie powoduje żadnych zaburzeń w krążeniu. Metoda poprawia dynamikę układu żylnego, a funkcje usuniętych żył przejmują żyły głębokie. Stripping to klasyczna metoda leczenia żylaków. Operacja wymaga cięcia w pachwinie i na podudziu. Polega ona na chirurgicznym usunięciu żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej używając do tego specjalnej sondy, którą wprowadzamy do światła żyły. Po zabiegu Pacjent powinien nosić pończochy przeciwżylakowe.

umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

nogi

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu chirurgicznego?

Pierwszym etapem jest zawsze konsultacja z chirurgiem naczyniowym i diagnostyka USG Doppler niezbędna do oceny przepływów w żyłach kończyn dolnych. Na jej podstawie specjalista podejmuje decyzje o sposobie leczenia i wyborze konkretnej metody. Lekarz zleci również badania krwi w celu weryfikacji ogólnego stanu zdrowia. W swojej ofercie mamy szereg procedur mało inwazyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych. U części Pacjentów po zabiegu zalecane jest noszenie skarpet lub pończoch uciskowych.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania leczenia chirurgicznego są żylaki kończyn dolnych – rozszerzone, kręte żyły widoczne głównie na podudziach. Niewydolne żyły odpiszczelowe lub odstrzałkowe wymagają operacji.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala na ok. 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi, USG Doppler i potwierdzoną grupę krwi (w przypadku znieczulenia ogólnego). Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.

Przeciwwskazania

Przeciwskazaniem do zabiegu chirurgicznego są ciężkie choroby ogólnoustrojowe, czynny proces zakrzepowy żył głębokich, znaczne niedokrwienie tętnicze kończyn dolnych, nasilony obrzęk limfatyczny oraz skaza krwotoczna, ostre choroby infekcyjne. Nie wskazane jest wykonywanie tych zabiegów w czasie ciąży. Przed zabiegiem Pacjent odbywa konsultację z anestezjologiem.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat