Korekta brzucha po ciąży

Brzuch to jeden z większych kompleksów młodych mam. Skóra po ciąży jest luźna, a tkanka tłuszczowa trudna do usunięcia. W zależności od indywidualnych parametrów i oczekiwań chirurg plastyk dobierze najlepsze rozwiązanie – tak, by szybko i sprawnie wrócić do formy sprzed ciąży.

Plastyka brzucha z liposukcją – terapia łączona redukująca tkankę tłuszczową i skórną z okolic brzucha

Abdominoplastyka z liposukcją

Plastyka brzucha w połączeniu z liposukcją to kompleksowy zabieg modelujący sylwetkę. W pierwszym etapie procedury przeprowadza się liposukcję brzucha i boczków, rozpuszczając, rozbijając i odsysając tkankę tłuszczową za pomocą specjalnej kaniuli. Drugi etap procedury stanowi cięcie chirurgiczne. Przy pełnej abdominoplastyce zaczyna się od odseparowania skóry wokół pępka, a następnie wykonuje się cięcie poprzeczne pomiędzy kolcami biodrowymi. Wielkość i wysokość tego cięcia zależą od indywidualnych cech budowy i warunków Pacjenta. Zazwyczaj udaje się je schować w linii bielizny. Jeżeli występuje rozstęp mięśni prostych brzucha, jest to doskonały moment, by go skorygować. Ranę zamyka się szwem śródskórnym, który należy zdjąć po 10 - 14 dniach od zabiegu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch i boczki

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja brzucha i boczków

Liposukcja

Liposukcja brzucha i boczków to najczęściej stosowana procedura wśród liposukcji. Zabiegowi poddają się najczęściej młode mamy, pragnące osiągnąć sylwetkę sprzed ciąży. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny i najlepiej jest go wykonać po zakończeniu okresu prokreacji (po urodzeniu ostatniego dziecka). Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Zaraz po jego zakończeniu Pacjentka ubierana jest w specjalny gorset uciskowy, którego zadaniem jest redukcja opuchlizny. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i miejscami zasiniona. W ciągu pierwszej doby po zabiegu pojawia się opuchlizna, która stopniowo ustępuje. Pacjentka może mieć także wrażenie "znieczulicy" skórnej, tzw. "obcej skóry". W miarę procesu regeneracji wrażenie to będzie ustępować, aż skóra wróci to pełnego czucia. Po zabiegu liposukcji brzucha i boczków ważne jest, by przez pierwszy okres nie nosić obrań uciskających brzuch i talię. Zaleca się również stosowanie drenaży limfatycznych.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch i boczki

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

25+

Plastyka brzucha – usunięcie nadmiaru skóry z okolic brzucha

Abdominoplastyka

Plastyka brzucha to chirurgiczny zabieg wycięcia tkanki skórnej wraz z warstwą podskórną i poduszkami tłuszczowymi. Linię cięcia prowadzi się na wysokości spojenia łonowego pomiędzy kolcami biodrowymi - w taki sposób, by blizna chowała się pod bielizną. W przypadku bardzo dużych fartuchów brzusznych niekiedy konieczne jest wykonanie dodatkowego cięcia. Standardowo plastykę dzieli się na dwa rodzaje: miniabdominoplastykę i pełną abdominoplastykę. Pełna abdominoplastyka to zabieg z przemieszczeniem pępka. Miniabdominoplastyka dotyczy korekty w obszarze pomiędzy pępkiem a spojeniem łonowym. Dobrą praktyką jest łączenie zabiegu liposukcji z abdominoplastyką, zapewniając możliwie najlepszy efekt wizualny.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch i boczki

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Na zabieg można zapisać się nie wcześniej niż pół roku po porodzie lub po trzech miesiącach od zakończenia laktacji. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje obszary do liposukcji – w taki sposób, by wymodelować sylwetkę zapewniając możliwie najlepszy efekt estetyczny. Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie, a następnie odessanie tkanki tłuszczowej. Za pomocą plastyki usuwa się nadmiar tkanki skórnej, wraz z tkanką podskórną i tłuszczową.  Cięcie wykonywane jest na wysokości wzgórka łonowego, pomiędzy kolcami biodrowymi, w miejscu ewentualnej blizny po cesarskim cięciu. Liposukcja i plastyka brzucha mogą być wykonywane w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym. Decydując się na zabieg, należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po 3 miesiącach od zabiegu. Naszym Pacjentkom w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i przyspieszają proces gojenia. Czas hospitalizacji to 1-2 doby. Po zabiegu zalecamy około 3-7 dni zwolnienia lekarskiego, jest to czas na regenerację organizmu.

Wskazania

Korektę powłok brzusznych wykonuje się nie wcześniej niż pół roku po ostatnim porodzie. Jeżeli planujesz kolejne ciąże, wstrzymaj się z zabiegiem. W okresie rekonwalescencji nie można dźwigać, co może być problemem przy małych dzieciach. Wskazaniem do korekty brzucha jest nadmiar tkanki tłuszczowej i skórnej.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Po zabiegu otrzymasz specjalny gorset uciskowy, który zmniejszy obrzęki i nadwrażliwość skóry w obszarze zabiegowym. Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie. Zorganizuj opiekę do dzieci na kilka pierwszych dni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji i plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym lub u kobiet, które nie zakończyły jeszcze procesu prokreacji i planują kolejną ciążę. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat