Lipotransfer to technika przeszczepu tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała do innego. Najpopularniejszą procedurą jest liposukcja brzucha z jednoczesnym powiększeniem i ujędrnieniem piersi. Zabieg stosuje się w celu modelowania sylwetki.
Zabieg modelowania sylwetki własną tkanką tłuszczową przeprowadza się w ramach chirurgii jednego dnia w znieczuleniu ogólnym. Pierwszy etap procedury stanowi tradycyjny zabieg liposukcji, a więc rozpuszczenia i odessania tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniuli. Pobraną i oczyszczoną tkankę tłuszczową podaje się w wybraną partię ciała - do piersi, pośladków czy twarzy. Niekiedy zabieg ten dodatkowo uzupełnia się o iniekcję osocza bogatopłytkowego, mającego właściwości regeneracyjne i sprzyjające przyjęciu się przemieszczonej tkanki tłuszczowej. Zabieg lipotransferu stosuje się również do wyrównania asymetrii w budowie ciała oraz w drobnych deformacjach po wypadkach lub do regeneracji i wyrównania okolic blizn.
całe ciało, twarz
ogólne
18+
Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje obszary do wykonania lipotransferu, opisze poszczególne etapy zabiegu, wskaże spodziewane efekty, a także zleci niezbędne do znieczulenia badania krwi.
Modelowanie sylwetki to zabieg wykonywany na prośbę Pacjentki. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała oraz jej niedobór w innych.
W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala na ok. 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Po zabiegu otrzymasz specjalny gorset uciskowy, który zmniejszy obrzęki i nadwrażliwość skóry w obszarze zabiegowym. Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu lipotransferu jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu. Jeśli lipotransfer wykonywany jest do piersi, konieczne jest badanie USG piersi. Wszelkie zmiany onkologiczne o okolicach piersi są bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu.
Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami