Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Redukcja tkanki tłuszczowej to zabieg służący modelowaniu sylwetki. Tkanka tłuszczowa zostaje rozpuszczona i usunięta drogą liposukcji. Zabieg jest szczególnie polecany u kobiet po ciąży, które mimo diety i ćwiczeń mają kłopot z powrotem do poprzedniej sylwetki.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Liposukcja brzucha i boczków

Liposukcja

Liposukcja brzucha i boczków to najczęściej stosowana procedura wśród liposukcji. Zabiegowi poddają się najczęściej młode mamy, pragnące osiągnąć sylwetkę sprzed ciąży. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny i najlepiej jest go wykonać po zakończeniu okresu prokreacji (po urodzeniu ostatniego dziecka). Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Zaraz po jego zakończeniu Pacjentka ubierana jest w specjalny gorset uciskowy, którego zadaniem jest redukcja opuchlizny. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i miejscami zasiniona. W ciągu pierwszej doby po zabiegu pojawia się opuchlizna, która stopniowo ustępuje. Pacjentka może mieć także wrażenie "znieczulicy" skórnej, tzw. "obcej skóry". W miarę procesu regeneracji wrażenie to będzie ustępować, aż skóra wróci to pełnego czucia. Po zabiegu liposukcji brzucha i boczków ważne jest, by przez pierwszy okres nie nosić obrań uciskających brzuch i talię. Zaleca się również stosowanie drenaży limfatycznych.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch i boczki

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

25+

Liposukcja ud

Liposukcja

Nadmiar tkanki tłuszczowej na udach to problem, który trudno zlikwidować za pomocą diety i ćwiczeń. Tkanka tłuszczowa odkłada się zazwyczaj po wewnętrznej stronie ud lub w ich górnej zewnętrznej części, w tzw. bryczesach. Zabieg liposukcji ud często rozszerza się również o obszar kolan, by wysmuklić nogi. Bolesność w okresie pozabiegowym jest trochę większa niż w przypadku liposukcji brzucha. Wynika to z faktu, że nogami cały czas poruszamy, napinając i rozluźniając mięśnie. Finalne efekty zabiegu osiągane są po pełnym okresie rekonwalescencji (3 miesiące), jednak tuż po zabiegu widoczna jest już różnica w rozmiarze ud. W pierwszym okresie po zabiegu należy nosić specjalne getry uciskowe oraz luźną odzież. Szczególną uwagę należy zwrócić na szwy w spodniach - tak, by nie opinały się ciasno na nogach. Wszelkiego rodzaju trwały ucisk może bowiem sprzyjać powstawianiu zrostów i nierówności. Stosowanie drenaży limfatycznych zwiększy komfort rekonwalescencji i pobudzi ukrwienie tkanek.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

uda

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja ramion

Liposukcja

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach ramion to defekt trudny do ukrycia, niekiedy związany z budową ciała lub nierównomiernym procesem odchudzania. Usunięcie tkanki tłuszczowej z okolicy ramion wysmukli ręce i optycznie całą sylwetkę. W pierwszym etapie po zabiegu na ramionach mogą pojawiać się zaczerwienienia i zasinienia. Kluczowe dla efektów zabiegu jest stosowanie ubrania uciskowego oraz drenaży limfatycznych. W pierwszym etapie po zabiegu wykonywanie różnych czynności rękoma może być utrudnione bądź bolesne. Warto przygotować sobie luźne, wygodne do założenia ubranie.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

ramiona

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja pleców

Liposukcja

Liposukcja pleców to zabieg redukujący tkankę tłuszczową w okolicach łopatek i powyżej, czasem również z karku. W celu odessania tkanki tłuszczowej wykonywane są dwa niewielkie nacięcia, przez które wprowadza się kaniule ssące. Tkanka tłuszczowa usuwana jest równomiernie lub punktowo w zależności od potrzeb Pacjenta. Po zabiegu zalecamy noszenie ubrania uciskowego, redukującego obrzęki.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

plecy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Liposukcja małego obszaru

Liposukcja

Liposukcji można poddać zarówno duże obszary ciała, np. brzuch czy uda, jak również mniejsze, np. drugi podbródek, dłonie lub wzgórek łonowy. Procedura wykonywania zabiegu jest taka sama i wymaga wcześniejszej konsultacji u chirurga plastycznego. Z możliwości redukcji tkanki tłuszczowej z okolic szyi i drugiego podbródka najczęściej korzystają osoby szczupłe, u których tkanka tłuszczowa odkłada się punktowo. Liposukcja wzgórka łonowego jest szeroko stosowana u kobiet po cięciach cesarskich, których blizna jest wklęsła i przyrośnięta, powodując zbieranie się tkanki tłuszczowej powyżej i poniżej jej linii.

Zadzwoń: 22 469 12 09

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

dłonie, szyja, wzgórek łonowy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje obszary do liposukcji – w taki sposób, by wymodelować sylwetkę, zapewniając możliwie najlepszy efekt estetyczny.  Liposukcja jest wykonywana przy pomocy metalowych kaniul, które są umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie i odessanie tkanki tłuszczowej. Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Podczas jednego zabiegu można odessać maksymalnie 4 litry tkanki tłuszczowej. Liposukcja nie stanowi sposobu na redukcję wagi ciała, pozwala jedynie na jego modelowanie. Decydując się na zabieg liposukcji, należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po 3 miesiącach od zabiegu. Naszym Pacjentkom w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i przyspieszają proces gojenia. Czas hospitalizacji to 1-2 doby. Po zabiegu zalecamy około 3-7 dni zwolnienia lekarskiego – jest to czas na regenerację organizmu.

Wskazania

Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłową wagą ciała, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Po zabiegu otrzymasz specjalny gorset uciskowy, który zmniejszy obrzęki i nadwrażliwość skóry w obszarze zabiegowym. Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń