Usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry

Plastyka brzucha i ud to najczęstsze procedury redukujące ilość tkanki skórnej. Zabieg polega na wycięciu określonego fragmentu skóry wraz z tkanką podskórną i tłuszczową. Plastykę wykonuje się najczęściej u osób, które szybko schudły, a ich ciało nie zdążyło się zaadaptować do tej zmiany lub u młodych mam, których brzuch nie wrócił do stanu sprzed ciąży.

Plastyka brzucha – usunięcie nadmiaru skóry z okolic brzucha

Abdominoplastyka

Plastyka brzucha to chirurgiczny zabieg wycięcia tkanki skórnej wraz z warstwą podskórną i poduszkami tłuszczowymi. Linię cięcia prowadzi się na wysokości spojenia łonowego pomiędzy kolcami biodrowymi - w taki sposób, by blizna chowała się pod bielizną. W przypadku bardzo dużych fartuchów brzusznych niekiedy konieczne jest wykonanie dodatkowego cięcia. Standardowo plastykę dzieli się na dwa rodzaje: miniabdominoplastykę i pełną abdominoplastykę. Pełna abdominoplastyka to zabieg z przemieszczeniem pępka. Miniabdominoplastyka dotyczy korekty w obszarze pomiędzy pępkiem a spojeniem łonowym. Dobrą praktyką jest łączenie zabiegu liposukcji z abdominoplastyką, zapewniając możliwie najlepszy efekt wizualny.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

brzuch i boczki

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Plastyka ud

Plastyka ud

Plastyka ud to chirurgiczny zabieg usunięcia tkanki skórnej z okolic ud, najczęściej po ich wewnętrznej stronie. Plastykę wykonuje się u osób, które schudły w szybkim tempie, a tkanka skórna nie zdążyła się zregenerować. Linie cięcia przeprowadza się w taki sposób, by były możliwie jak najmniej widoczne. Szczegóły zabiegu są omawiane podczas konsultacji. W okresie rekonwalescencji zaleca się stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i zasinienia, a także przyspieszają okres gojenia.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

uda

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Plastyka ramion

Plastyka ramion

Plastyka ramion, tzw. pelikanów, to chirurgiczne usunięcie wiotkiej tkanki skórnej wraz z warstwą podskórną i tłuszczową z okolic ramion. Zabieg najczęściej wykonuje się u osób, u których proces starzenia się skóry jest szczególnie zauważalny, a ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Podczas konsultacji chirurg plastyk omówi linie cięcia oraz kolejne etapy zabiegu i pielęgnacji rany.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

ramiona

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Plastyka innych okolic

Plastyka ciała

Plastyce można poddać również inne części ciała, np. piersi, powieki, łydki oraz strefy intymne. Szczegóły oraz spodziewane efekty zabiegu są omawiane podczas konsultacji kwalifikacyjnej. Plastyka to chirurgiczny zabieg dający trwały efekt, ale również ślady w postaci blizn, które przy właściwej pielęgnacji i zabiegach mogą być niewidoczne.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

ciało

ZNIECZULENIE

ogólne, podpajęczynówkowe, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Na zabieg można zapisać się nie wcześniej niż pół roku po porodzie lub po trzech miesiącach od zakończenia laktacji. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje obszary do plastyki – w taki sposób, by wymodelować sylwetkę zapewniając możliwie jak najmniej widoczne blizny i jak najlepszy efekt estetyczny. Plastykę wykonuje się przy pomocy tradycyjnych chirurgicznych narzędzi, jak i tych koagulujących – by zredukować krwawienie do minimum. Za pomocą plastyki usuwany jest nadmiar tkanki skórnej, wraz z tkanką podskórną i tłuszczową. Plastykę wykonuje się w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym. Decydując się na zabieg, należy pamiętać, że finalne efekty widoczne są po około 3 miesiącach od wykonania procedury. Naszym Pacjentkom w okresie rekonwalescencji zalecamy stosowanie drenaży limfatycznych, które redukują obrzęki i przyspieszają proces gojenia. Czas hospitalizacji to 1-2 doby. Po zabiegu zalecamy około 3-7 dni zwolnienia lekarskiego, jest to czas na regenerację organizmu.

Wskazania

Wskazaniem do plastyki tkanki skórnej jest jej nadmierna ilość i wiotkość w danym obszarze. Zabiegi plastyki najlepiej jest wykonywać w okresie jesień – wiosna, gdy temperatury nie są wysokie i łatwiej jest zadbać o higienę rany.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie. Zorganizuj opiekę do dzieci na kilka pierwszych dni po zabiegu.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat