Plastyka twarzy

Twarz to najważniejszy i najbardziej widoczny element naszego wizerunku. Dbamy o nią, by wyglądać świeżo i atrakcyjnie każdego dnia. Niestety skóra z biegiem czasu traci na jędrności, a twarz wygląda na zmęczoną lub surową. Czasem natura nie obdarza nas idealnie prostym nosem, przylegającymi uszami czy pełnymi ustami.  Z większością tych problemów możemy poradzić sobie z pomocą współczesnej chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Korekta nosa

Operacja plastyczna nosa wykonywana jest zwykle w celu zmiany wyglądu twarzy lub poprawy możliwości oddechowych. Korekta kształtu nosa obejmuje jego zmniejszenie, usunięcie garbu, wyprostowanie grzbietu, korekcję skrzywionej przegrody czy też poprawę wyglądu samego czubka nosa. Chirurgiczna korekta nosa to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w obszarze chirurgii plastycznej na całym świecie. Linie cięcia przebiegają w miejscach praktycznie niewidocznych dla otoczenia. Stopień skomplikowania operacji zależy od indywidualnego problemu pacjenta. Czasem procedura ogranicza się do wymodelowania części chrzęstnej, a niekiedy wymagana jest ingerencja w część kostną i prostowanie przegrody. Po operacji pacjent przez około 7-10 dni nosi opatrunek unieruchamiający. Pełne wygojenie następuje w ciągu kilku miesięcy po zabiegu, dlatego bardzo ważne jest, aby w tym czasie nie narażać nosa na ryzyko urazu, na przykład podczas uprawiania pewnych aktywności sportowych. Zapraszamy na konsultacje do Kliniki Estetyki w Warszawie.

Zobacz szczegóły usługi

Korekta opadających, wiotkich powiek

Operacja powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych. Wiotka skóra na powiekach może ograniczać pole widzenia i sprawiać, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Chirurgiczna korekcja powiek dostępna jest w Klinice Estetyki w Warszawie. Zabieg nie wymaga hospitalizacji – Pacjent jeszcze tego samego dnia opuszcza klinikę. Podczas zabiegu chirurg nacina powiekę i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry, po czym zakłada bardzo cienkie szwy, dzięki którym blizny będą praktycznie niezauważalne dla otoczenia. Przez pierwsze dni po zabiegu warto spać w pozycji na wznak i chronić oczy przed nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych. Operacja powiek przyczynia się do poprawy wyglądu całej twarzy – spojrzenie staje się młodsze, bardziej promienne, a twarz wygląda na wypoczętą. Do wykonywania makijażu oczu można powrócić po pełnym wygojeniu skóry.

Zobacz szczegóły usługi

Korekta uszu

Operacja plastyczna uszu ma na celu poprawienie ich kształtu lub rekonstrukcję po urazach. Najczęstszy problem, z którym do chirurga plastyka zwracają się zarówno dorośli, jak i dzieci wraz z rodzicami, to odstające uszy. Często również sam kształt płatków usznych, a w dużej mierze ich przerost, jest powodem korekty. Operacje uszu odstających przeprowadza się u Pacjentów w każdym wieku, jednak rekomenduje się, aby nie wykonywać ich przed ukończeniem 13. roku życia. Do tego momentu dziecko intensywnie rośnie. Po 13. roku życia część chrzęstna jest już niemal w pełni ukształtowana i wówczas możliwa jest chirurgiczna korekta, która da stabilne efekty. Zabieg polega na nacięciu skóry za uchem i usunięciu fragmentu chrząstki o wrzecionowatym kształcie tak, aby małżowina bardziej przylegała do głowy. Po założeniu szwów pacjent przez kilka dni nosi opaskę, a do pełnego wygojenia nie powinien spać w pozycji na boku. W Klinice Estetyki w Warszawie wykonujemy operacje korekty odstających uszu u dzieci i u dorosłych, a także plastykę płatków usznych.

Zobacz szczegóły usługi

Lifting twarzy i szyi

Chirurgiczne zabiegi z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (anty-aging) to procedury napinające skórę twarzy, redukujące zmarszczki i poprawiające owal twarzy. Upływu czasu nie da się zatrzymać, jednak można w wyraźny i szybki sposób poprawić wygląd twarzy i znacząco ją odmłodzić.

Zobacz szczegóły usługi

Modelowanie kości policzkowych

Korekcja kości policzkowych to zabieg modelujący ich kształt. Wykonuje się go z pomocą implantów twarzowych bądź własnej tkanki tłuszczowej. Celem zabiegu jest złagodzenie rysów twarzy, poprawa profilu, wypełnienie zapadniętych kości policzkowych i odmłodzenie twarzy.

Zobacz szczegóły usługi

Modelowanie brody i żuchwy

Harmonijne rysy twarzy i jej symetria to ważny element wizerunku. Chirurgiczny zabieg modelowania brody i żuchwy pomaga osiągnąć kształt dopasowany do całej twarzy, łagodząc jej wyraz lub nadając oczekiwany kształt.

Zobacz szczegóły usługi