Korekta opadających, wiotkich powiek

Operacja powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych. Wiotka skóra na powiekach może ograniczać pole widzenia i sprawiać, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Chirurgiczna korekcja powiek dostępna jest w Klinice Estetyki w Warszawie. Zabieg nie wymaga hospitalizacji – Pacjent jeszcze tego samego dnia opuszcza klinikę. Podczas zabiegu chirurg nacina powiekę i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry, po czym zakłada bardzo cienkie szwy, dzięki którym blizny będą praktycznie niezauważalne dla otoczenia. Przez pierwsze dni po zabiegu warto spać w pozycji na wznak i chronić oczy przed nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych. Operacja powiek przyczynia się do poprawy wyglądu całej twarzy – spojrzenie staje się młodsze, bardziej promienne, a twarz wygląda na wypoczętą. Do wykonywania makijażu oczu można powrócić po pełnym wygojeniu skóry.

Plastyka powiek dolnych

blefaroplastyka

Plastyka powiek dolnych pozwala zlikwidować tzw. worki tłuszczowe pod oczami i nadmiar wiotkiej skóry. Zabieg polega na wykonaniu nacięcia chirurgicznego poniżej linii rzęs, odseparowaniu skóry od dolnego brzegu oczodołu i usunięciu nadmiaru tkanki skórnej oraz tłuszczowej. Blizny zostają ukryte w wykonanym cięciu. Pierwsze rezultaty zabiegu są widoczne od razu, jednak na ostateczny efekt trzeba poczekać od 3 do 4 tygodni. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

oczy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

35+

Plastyka powiek górnych

blefaroplastyka

Korekta górnych powiek polega na wykonaniu nacięcia w naturalnej zmarszczce, a następnie na wycięciu nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego oka. W ten sposób górna część powieki ulega skróceniu i pogłębieniu. Ranę zszywa się bardzo cienką nitką - tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna. Zabieg optycznie powiększa i otwiera oczy, nadając im młody i świeży wygląd.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

oczy

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

35+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg rozrysuje linie cięcia – w taki sposób, by możliwie jak najlepiej ukryć blizny i osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny. Cięcia zwykle znajdują się w naturalnej zmarszczce na powiece górnej lub tuż pod rzęsami na powiece dolnej. Zabieg ten pozwala na odmłodzenie okolicy oczu. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu dożylnym. Po zabiegu przez 7 dni zaleca się spanie na wznak z lekko uniesioną głową. Nie należy również wytężać wzroku. W przeciągu 7-10 dni od zabiegu znikają zasinienia i zdejmowane są szwy. Dopiero po tym czasie można nakładać makijaż. Przez rok od zabiegu należy chronić twarz przed promieniowaniem słonecznym.

 

 

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu plastyki powiek jest ich nadmierna wiotkość. Dolna powieka często marszczy się i tworzy efekt tzw. worków pod oczami. Górna powieka potrafi mocno opadać na linię rzęs, zaburzając pole widzenia.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane.

Przeciwwskazania

Korekcja powiek nie jest wskazana, jeśli osoba choruje na nadczynność tarczycy, chorobę Graves-Bassedova, cierpi na nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzycę oraz zespół suchych oczu. W tych przypadkach ryzyko powikłań jest większe. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat