Lifting twarzy i szyi

Chirurgiczne zabiegi z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (anty-aging) to procedury napinające skórę twarzy, redukujące zmarszczki i poprawiające owal twarzy. Upływu czasu nie da się zatrzymać, jednak można w wyraźny i szybki sposób poprawić wygląd twarzy i znacząco ją odmłodzić.

Chirurgiczny lifting całej twarzy i szyi

Lifting twarzy

Operacja zmarszczek twarzy i szyi ma na celu ich odmłodzenie i poprawienie ich wyglądu. Wraz z wiekiem tracą one na jędrności i elastyczności. Zabieg nie powoduje zatrzymania procesu starzenia, może jedynie podnieść głębsze struktury twarzy i usunąć nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej. Do jego wykonania stosuje się szwy pozwalające odpowiednio napiąć mięśnie - tak, aby uzyskać efekt jak najbardziej zauważalnego odmłodzenia. Nacięcia i ewentualne blizny ukrywa się za linią włosów lub w naturalnych zmarszczkach ciała.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz i szyja

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

45+

Lifting wybranej partii twarzy

Lifting twarzy

Okolice czoła i brwi często wykazują widoczne oznaki upływu lat i postępującego starzenia się skóry. Zwiotczenie różnych struktur twarzy w tej okolicy może spowodować opadnięcie brwi, wiotkość powiek, powstanie bruzd na czole i zmarszczek w okolicy międzybrwiowej. Zabieg liftingu brwi polega na ich podniesieniu, wygładzeniu czoła i poprawieniu wyglądu widocznych na nim bruzd. Może on zostać połączony z korekcją powiek, liftingiem twarzy lub występować jako pojedyncza procedura. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje małe nacięcia w okolicy ciemieniowej, ukrywając blizny. Okres rekonwalescencji wynosi kilka dni. Wykonanie tej procedury wraz z korekcją powiek pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia okolicy oczu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

Twarz

ZNIECZULENIE

ogólne

GRUPA WIEKOWA

45+

Lifting twarzy i szyi z zastosowaniem nici modelujących

Lifting twarzy

Lifting twarzy i szyi nićmi modelującymi Silhouette lift jest bardzo mało inwazyjnym zabiegiem, wykonywanym zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, przy asyście anestezjologa. Czas trwania zabiegu wynosi ok. 40 minut, a rekonwalescencja jedynie parę dni. Nici Silhouette mogą być zastosowane w celu podniesienia brwi, uniesienia policzków, zmniejszenia obwisłości skóry w okolicy żuchwy i liftingu szyi. W okolicy skroniowej lub zamałżowinowej wykonuje się małe nacięcie, przez które wprowadzane są nici zawierające haczyki, pozwalające na podniesienie tkanek miękkich. Wokół nici dochodzi do powstania nowego kolagenu, co prowadzi do dalszego uniesienia skóry i utrzymania napięcia w tkankach miękkich. Proces ten przebiega powoli przez następny rok. Efekt zabiegu jest widoczny przez ok. 5 lat.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz i szyja

GRUPA WIEKOWA

45+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg wskaże linie cięcia, które prowadzone są w taki sposób, by jak najlepiej ukryć blizny i osiągnąć jak najlepszy efekt estetyczny. Cięcia zwykle znajdują się w linii włosów lub w naturalnych zmarszczkach twarzy i szyi. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Przez rok od zabiegu należy chronić twarz przed promieniowaniem słonecznym.

Wskazania

Wskazaniem do liftingu twarzy jest wiotkość skóry, zmarszczki i bruzdy nieakceptowane przez Pacjentkę.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala  na ok. 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i potwierdzoną grupę krwi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, koszulę nocną, ręcznik). Zabierz ze sobą wygodne, luźne ubranie, najlepiej rozpinane.

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki jest ogólny zły stan zdrowia Pacjentki, potwierdzony badaniami krwi, a także miesiączka, ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentek z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat