Rehabilitacja pozabiegowa

Zabiegi chirurgii plastycznej to inwazyjne procedury zaburzające dotychczasowe funkcjonowanie organizmu. Lokalnie pojawia się opuchlizna i zasinienia, które są naturalnym etapem procesu gojenia. Rehabilitacja pozabiegowa to m.in. drenaże limfatyczne, które mają za zadanie przyspieszyć regenerację, oczyścić organizm z toksyn i wesprzeć działanie zabiegowe.

Drenaż limfatyczny, rehabilitacja pooperacyjna

Drenaż limfatyczny to zaawansowana technika fizjoterapii, skupiająca się na poprawie cyrkulacji krwi w organizmie. Usprawnia przepływ limfy i oczyszcza ciało z toksyn. Drenaż limfatyczny redukuje również ryzyko opuchlizny limfatycznej i powstania zakażeń bakteryjnych. To rodzaj masażu uciskowego, który ujędrnia skórę, wzmacnia odporność, pomaga zredukować tkankę tłuszczową i zmniejsza widoczność cellulitu. Zalecany jest w przypadku wielu różnych schorzeń i problemów zdrowotnych, takich jak: obrzęki, opuchlizna kończyn, niewydolność żylna, zwyrodnienie stawów, niedokrwienie, żylaki czy też zespół cieśni nadgarstka. Technika masażu metodą drenażu limfatycznego jest nieinwazyjna, a także bezbolesna. Stymuluje do prawidłowego działania węzły chłonne, naczynia limfatyczne oraz żyły, które znajdują się stosunkowo płytko w naszym ciele.

Umów wizytę

Problem

Metoda


Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

100 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

ciało

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Drenaż limfatyczny to rodzaj manualnego masażu redukującego obrzęki, dzięki udrożnieniu kanałów spustowych w postaci węzłów chłonnych. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Liczba zabiegów zależy od rodzaju, obszaru i inwazyjności procedury chirurgicznej.  Drenaże limfatyczne nie tylko wspomagają leczenie zabiegowe, ale również pomagają w codziennym funkcjonowaniu, redukując obrzęki, zatrzymywanie wody i udrażniając układ limfatyczny.

Wskazania

Drenaże limfatyczne wskazane są szczególnie po zabiegach chirurgii plastycznej ciała, gdy występuje opuchlizna, a układ limfatyczny nie jest drożny. Poleca się również wykonywanie zabiegów u osób ze skłonnością do gromadzenia wody lub osób z nadwagą.

Przygotowania

Zabieg drenażu limfatycznego nie wymaga wcześniejszego przygotowania, stanowi rodzaj masażu ciała.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu drenażu limfatycznego jest ogólny zły stan zdrowia wynikający z aktywnej choroby, infekcji wirusowej lub bakteryjnej przebiegającej z gorączką. Osoby z problemami kardiologicznymi i neurologicznymi powinny zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego.

 

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat