Korekta błony dziewiczej

Błona dziewicza to zazwyczaj cienki, elastyczny fałd błony śluzowej, który znajduje się na granicy przedsionka i pochwy, ograniczając wejście do narządu. Nie ma konkretnej funkcji, jednak w niektórych religiach jej posiadanie jest elementem kulturowych wymagań. Błona dziewicza może mieć różny kształt (pierścienia, półksiężyca, strzępków lub sita) i jest przerywana podczas pierwszego stosunku.

Nacięcie błony dziewiczej, hymenektomia

Hymenektomia

Nacięcia błony dziewiczej dokonuje się, gdy jej budowa wyklucza naturalne przerwanie. Czasem zdarza się, że wejście do pochwy jest całkowicie zamknięte, co zatrzymuje odpływ krwi miesiączkowej. Jest to bezpośrednie wskazanie medyczne do usunięcia lub nacięcia błony w celu umożliwienia właściwych procesów fizjologicznych. Zabieg polega na wykonaniu chirurgicznych nacięć - pozostawiających błonę, jednak w znacznym stopniu naruszających jej ciągłość. Po wygojeniu, podczas stosunku, dojdzie do jej całkowitego przerwania, podobnie jak u innych dziewic.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

CZAS

20 min

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Całkowite usunięcie błony dziewiczej, hymenotomia

Hymenotomia

Hymenotomia polega na całkowitym usunięciu błony dziewiczej, która na skutek swojej budowy uniemożliwia odpływ krwi miesiączkowej i penetrację pochwy. Zabieg przeprowadza się alternatywnie do hymenektomii, gdy samo nacięcie może okazać się nieskuteczne z uwagi na grubość błony dziewiczej.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Odtworzenie błony dziewiczej, hymenoplastyka

Hymenoplastyka to rekonstrukcja błony dziewiczej, która została przerwana bez przyzwolenia kobiety, a której brak ma skutek w wycofaniu społecznym z przyczyn religijnych. Zabieg polega na wykonaniu nacięć w śluzówce pochwy w miejscu błony dziewiczej i założeniu szwów na jej strzępki, imitując tym naturalną budowę. Podczas penetracji dojdzie do jej przerwania w naturalny, fizjologiczny sposób.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg plastyki lub przebicia błony dziewiczej przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym z zastosowaniem narzędzi chirurgicznych lub koagulujących, redukujących krwawienie. Procedura nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Po zabiegu należy zabezpieczyć ranę i dbać o właściwą higienę. W pierwszym okresie po zabiegu nie zaleca się dźwigania i napinania mięśni tych okolic.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu rekonstrukcji błony dziewiczej jest jej utrata na skutek gwałtu lub przemocy, powodując wycofanie społeczne z przyczyn kulturowych. Chirurgicznego usunięcia błony dziewiczej dokonuje się gdy na skutek jej budowy niemożliwe jest jej naturalne przerwanie podczas stosunku płciowego.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, w okresie laktacji oraz gdy występują aktywne infekcje w tej okolicy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat