Plastyka okolic łechtaczki

Łechtaczka odgrywa ważną funkcję w trakcie stosunku seksualnego. Dzięki wysokiemu unerwieniu i podatności na stymulację jest odpowiedzialna za jego jakość i intensywność. U części Pacjentek jest przysłonięta fałdem skórnym, co ogranicza podatność na bodźce. Drobna korekta przywraca jej funkcje i jakość życia seksualnego.

Korekta fałdów około łechtaczkowych, pseudohoodoplastyka

Pseudohoodoplastyka

Pseudohoodoplastyka jest rodzajem labiominoroplastyki i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek z okolic łechtaczki, które zasłaniają ją i utrudniają jej stymulację. Różnica polega na tym, że tkanki nie są częścią napletka łechtaczki, a specyficznym uformowaniem warg sromowych mniejszych. Zabieg pseudohoodoplastyki przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a blizny ukrywa w naturalnych fałdach skórnych.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

3

CZAS HOSPITALIZACJI

1 doba

Plastyka wędzidełka łechtaczki, frenuloplastyka

Frenuloplastyka

Plastykę wędzidełka łechtaczki wykonuje się, gdy doszło do jego uszkodzenia, na skutek czego łechtaczka jest skierowana niesymetrycznie w jednym kierunku. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Celem frenuloplastyki jest wycięcie zmienionych tkanek wędzidełka i ich ponowne połączenie wraz z przywróceniem funkcji.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

CZAS

10 min

OBSZAR

strefy intymne

ZNIECZULENIE

miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Jak przygotować się do zabiegu?

Plastykę okolic łechtaczki przeprowadza ginekolog plastyk po wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. W zależności od konkretnego przypadku stosuje się różne formy znieczulenia. Większość zabiegów  wykonuje się w ramach chirurgii jednego dnia. Istnieje możliwość połączenia kilku procedur ginekologii plastycznej w trakcie jednego zabiegu – o ile lekarz nie zaleci inaczej. Procedury te u osób nieletnich przeprowadza się tylko za zgodą obydwojga rodziców, jeśli istnieją wskazania medyczne do ich wykonania. Po zabiegach chirurgii intymnej zaleca się minimum 7 dni rekonwalescencji w warunkach domowych. Dla właściwego gojenia kluczowa jest higiena i wietrzenie rany. Pełen okres rekonwalescencji trwa 4-6 tygodni. Po tym czasie można wrócić do aktywności fizycznej i seksualnej. Zabiegu nie wykonuje się w trakcie miesiączki – pamiętaj o tym, planując termin przeprowadzenia procedury.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu okolic łechtaczki jest przerost tkanek lub inna deformacja w tej okolicy. Zabiegi naprawcze wykonuje się również po nieudanych procedurach lub zabiegach na tle religijnym, polegających na amputacji warg sromowych mniejszych, a czasem większych.

Przygotowania

Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew. Na dzień przed zabiegiem zaleca się wykonanie depilacji intymnej, umożliwiającej właściwą higienę rany.

Przeciwwskazania

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża i okres laktacji, nieprawidłowy wynik cytologii,  schorzenia, w tym infekcje ginekologiczne wymagające leczenia w pierwszej kolejności, część chorób autoimmunologicznych, nieuregulowane choroby przewlekłe, uzależnienie od alkoholu i środków psychoaktywnych, duża skłonność do powstawania bliznowców lub nierealistyczne oczekiwania Pacjentki co do możliwych do uzyskania efektów zabiegu.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: ogólny zły stan zdrowia, odchylenia w badaniach kontrolnych krwi, infekcja, w tym infekcje wirusowe, np. opryszczka.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat