Plastyka pochwy to zabieg naprawczy, zwiększający komfort życia codziennego i seksualnego. Wykonuje się go na podstawie wskazań medycznych u kobiet, u których pochwa na skutek trudnych porodów nie wróciła do parametrów sprzed ciąży. Problem luźnej pochwy często łączy się zaburzeniami statyki narządu rodnego oraz wypadaniem przedniej ściany pochwy. Sprzyja także wysiłkowemu nietrzymaniu moczu.
Waginoplastyka polega na chirurgicznym wycięciu zwiotczałych i rozciągniętych tkanek pochwy oraz założeniu okalających i zacieśniających ją szwów. Po zabiegu pochwa jest węższa na całej długości. Waginoplastykę często łączy się z korektą przedsionka pochwy (introitoplastyką). Efekt zabiegu jest trwały. Procedurę wykonuje się u kobiet, które zakończyły już prokreację.
40 min
strefy intymne
ogólne, podpajęczynówkowe, miejscowe
35+
4
Laseroterapia pochwy polega na wykonywaniu spiralnych ruchów głowicy lasera przez całą długość pochwy. Wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia w śluzówce narządu, wymuszając naturalną regenerację. Efektem procedury jest zwężenie pochwy, redukcja problemu suchości oraz wzrost satysfakcji seksualnej. Laser stosuje się również w okolicach cewki, lecząc wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów.
10 min
strefy intymne
ew. maść
2-4
4 tygodnie
35+
30 min
1
Przedsionek, podobnie jak cała pochwa, ulega uszkodzeniu podczas porodu. Korekta przedsionka jest konieczna, gdy wejście do pochwy jest stale otwarte ("ziejący srom") i narażone na infekcje intymne. Zabieg polega na wycięciu zmienionych chorobowo tkanek i ponownym zszyciu narządu. Podobnie jak przy plastyce pochwy i krocza, zabieg można wykonać wykorzystując chirurgiczny skalpel, laser lub radiofrekwencję.
20 min
strefy intymne
40 min
3
1 doba
Plastykę pochwy przeprowadza są ginekolog plastyk po wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. W zależności od konkretnego przypadku stosuje się różne formy znieczulenia. Zazwyczaj waginoplastykę wykonuje się w ramach chirurgii jednego dnia. Istnieje możliwość połączenia kilku procedur ginekologii plastycznej w trakcie jednego zabiegu – o ile lekarz nie zaleci inaczej. Po zabiegach chirurgii intymnej zaleca się minimum 7 dni rekonwalescencji w warunkach domowych. Pełen okres rekonwalescencji trwa 4-6 tygodni. Po tym czasie można wrócić do aktywności fizycznej i seksualnej. Zabiegu nie wykonuje się w trakcie miesiączki – pamiętaj o tym planując termin wykonania procedury.
Wskazaniem do plastyki pochwy jest jej wiotkość i nadmierna szerokość, utrudniająca osiągnięcie satysfakcji z życia intymnego.
Na dzień przed zabiegiem zaleca się wykonanie depilacji intymnej umożliwiającej właściwą higienę rany. Na kilka dni przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew.
Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do waginoplastyki są: ciąża i okres laktacji, nieprawidłowy wynik cytologii, schorzenia, w tym infekcje ginekologiczne wymagające leczenia w pierwszej kolejności, część chorób autoimmunologicznych, nieuregulowane choroby przewlekłe, uzależnienie od alkoholu i środków psychoaktywnych, duża skłonność do powstawania bliznowców lub nierealistyczne oczekiwania Pacjentki co do możliwych do uzyskania efektów zabiegu.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są również: ogólny zły stan zdrowia, odchylenia w badaniach kontrolnych krwi, infekcja, w tym infekcje wirusowe, np. opryszczka.
Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami