Rehabilitacja intymna

Fizjoterapia dna miednicy pozwala skutecznie walczyć z nietrzymaniem moczu, stolca, bolesnymi miesiączkami, obniżeniem i wypadaniem narządów czy zaparciami. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom przywracane jest właściwe napięcie mięśni, a komfort życia codziennego się podnosi. Na zabiegi rehabilitacji intymnej kieruje ginekolog po badaniu i wykluczeniu przeciwwskazań.

Rehabilitacja mięśni dna miednicy

hipotonia

Mięśnie dna miednicy odpowiadają m.in. za prawidłową topografię narządów miednicy mniejszej, właściwe funkcjonowanie układu moczowego, płciowego i pokarmowego oraz za potrzeby fizjologiczne (mikcja i defekacja) i seksualne (erekcja i orgazm). Nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy (hipotonia lub hipertonia) może skutkować m.in. problemami z trzymaniem moczu, gazów, kału oraz dyskomfortem w życiu codziennym. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie terapii tych mięśni, która ma na celu przywrócenie ich prawidłowej elastyczności i właściwych funkcji układu moczowo-płciowego. Terapia ta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, rozmowie z Pacjentem o problemie, badaniu wydolności mięśni, nauce ich prawidłowego spinania i rozluźniania, ćwiczeniach oraz elektrostymulacji. Ważną rolę w procesie odgrywają również ćwiczenia oddechowe.

umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

LICZBA ZABIEGÓW

6-8

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

GRUPA WIEKOWA

35+

Jak przygotować się do zabiegu?

Rehabilitacja nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Kluczowa jest właściwa kwalifikacja Pacjentki przez ginekologa.

Wskazania

Wskazaniem ro rehabilitacji intymnej są zaburzenia mięśni dna miednicy, skutkujące problemami z trzymaniem moczu i stolca.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat