Medycyna estetyczna

Dzisiejsza medycyna estetyczna to nowoczesne techniki regeneracji o działaniu m.in. przeciwstarzeniowym, które uzupełnione o zabiegi pielęgnacyjne kompleksowo poprawiają kondycję skóry, jej jędrność, gęstość oraz nadają zdrowy wygląd. To również zabiegi lecznicze rozwiązujące zarówno problemy dermatologiczne, jak i estetyczne skóry. Dzięki nowoczesnej aparaturze w Klinice Estetyki wykonujemy zabiegi nieinwazyjnego modelowania sylwetki oraz usuwania niechcianego owłosienia.

Umów się na konsultacje

Konsultacje z medycyny estetycznej

Konsultacje z zakresu medycyny estetycznej odbywają się w warszawskich ośrodkach Kliniki Estetyki - w Centrum i na Ursynowie. W naszym zespole pracują lekarze wielu specjalności, traktujący problemy i oczekiwania Pacjentów z należytą powagą, w sposób kompleksowy i empatyczny.

Zobacz pełną ofertę
Konsultacje z medycyny estetycznej

Trwałe laserowe usuwanie owłosienia

Epilacja laserowa to skuteczny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z okolic twarzy, ciała i stref intymnych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera Soprano Ice Platinum, wykorzystującego jednocześnie aż 3 różne wiązki światła, zabieg usuwa zarówno ciemne, jak i jasne włosy. Co najważniejsze, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku technikami jest bezbolesny.

Zobacz pełną ofertę
Trwałe laserowe usuwanie owłosienia

Trychologia – leczenie chorób włosów i skóry głowy

Piękne, długie i lśniące włosy to atut kobiety. Na wygląd oraz gęstość włosów ma wpływ wiele czynników – ogólny stan zdrowia, dieta oraz zabiegi chemiczne. Konsultacja trychologiczna w Klinice Estetyki w Warszawie pozwoli na zdiagnozowanie przyczyn wypadania i słabej kondycji włosów oraz wdrożenie odpowiedniej kuracji farmakologicznej lub zabiegowej. Trychologia to dziedzina nauki zajmująca się zdrowiem owłosionej skóry głowy, a co za tym idzie samych włosów. Specjalista trycholog wykonuje diagnostykę, m.in. przy wykorzystaniu specjalnej mikrokamery, aby rozpoznać przyczynę utraty włosów i dopasować najodpowiedniejszą metodę kuracji. Leczenie łysienia powinno przebiegać wielokierunkowo, obejmując także prowadzenie zdrowej diety i suplementację. Zabiegi trychologiczne polegają na ostrzykiwaniu skóry głowy określonymi preparatami pobudzającymi odrastanie włosów. Choć na efekty często trzeba poczekać, to są one trwałe, ponieważ preparaty odżywcze podawane podskórnie trafiają bezpośrednio do miejsca działania, a więc w okolice mieszków włosowych, z pominięciem bariery naskórka.

Zobacz pełną ofertę
Trychologia – leczenie chorób włosów i skóry głowy

Terapia blizn i rozstępów

Blizna to ślad po mechanicznym lub chirurgicznym uszkodzeniu skóry. Najmniej widoczne są te po operacjach - z uwagi na równy kształt oraz odpowiednią higienę rany. Problematyczne i szpecące są natomiast blizny rozległe, twarde, zgrubiałe i wykraczające nawet poza obszar zranienia. Mogą one powodować przykurcze, wywoływać ból i silny świąd, stanowiąc nie tylko defekt estetyczny, ale i problem zdrowotny. Najlepsze efekty przynosi leczenie świeżych blizn, jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązania skuteczne również w terapii starych blizn i rozstępów.  

Zobacz pełną ofertę
Terapia blizn i rozstępów

Usuwanie znamion, pieprzyków, naczyniaków

Niechciane zmiany skórne to często nie tylko defekt estetyczny. Ich kształt, struktura lub rozmiar mogą powodować nawracające podrażnienia i stany zapalne. Niekiedy przybierają też postać groźnych zmian nowotworowych. Usuwanie znamion jest bezpieczne i w niektórych sytuacjach wskazane, jednakże zawsze powinno być ono poprzedzone diagnostyką dermatologiczną. Dermatoskopia to bezbolesne badanie, pozwalające lekarzowi dermatologowi na dokładne obejrzenie zmiany pod kątem wykrycia potencjalnego czerniaka złośliwego. Nowoczesne metody pozwalają na usuwanie pieprzyków i innych znamion praktycznie bez pozostawienia widocznych śladów. Przypominamy, że swoje znamiona należy systematycznie obserwować. Jeżeli nastąpi zauważalna zmiana w wyglądzie, kolorze lub rozmiarze znamienia, należy jak najprędzej zgłosić się na konsultację do dermatologa. Nasi specjaliści prowadzą konsultacje w Klinice Estetyki w Warszawie.

Zobacz pełną ofertę
Usuwanie znamion, pieprzyków, naczyniaków

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Piękna, smukła sylwetka to często nasze marzenie. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta nie zawsze dają oczekiwany efekt. W niektórych obszarach naszego ciała wciąż pozostaje nadmiar tkanki tłuszczowej. U kobiet naturalnie odkłada się ona w dolnych partiach brzucha oraz bioder i ud. Nowoczesne, małoinwazyjne techniki umożliwiają rozbicie tkanki tłuszczowej i usunięcie jej z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Zobacz pełną ofertę
Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Rehabilitacja i masaż

Rehabilitacja obejmuje szeroki zakres działań, których celem jest poprawa zdrowia i komfortu po zabiegach chirurgicznych czy porodach. Masaże, podobnie jak drenaże limfatyczne, poprawiają krążenie, zmniejszają napięcie mięśniowe oraz poprawiają ogólne samopoczucie. Ich zadaniem jest również redukcja obrzęków - poprzez udrażnianie węzłów chłonnych i usprawnianie przepływu limfy. W rehabilitacji intymnej aktywizowane i wzmacniane zostają mięśnie dna miednicy, co poprawia komfort w zakresie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz satysfakcji z życia seksualnego.

Zobacz pełną ofertę
Rehabilitacja i masaż

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość objawia się nadmiernym poceniem, najczęściej w okolicach pach, rąk i stóp, rzadziej czoła, grzbietu, owłosionej skóry głowy. Ta krępująca dolegliwość negatywnie wpływa na samopoczucie, utrudnia pracę zawodową i jest problemem w kontaktach międzyludzkich. Zabieg jest sprawdzonym, skutecznym sposobem czasowego zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania pocenia się w okolicy poddanej zabiegowi.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie nadpotliwości

Leczenie migreny

Migrena objawia się silnym, zwykle jednostronnym, pulsującym bólem głowy, zlokalizowanym w okolicy skroni, czoła, niekiedy zachodzącym aż za oczodoły, połączonym z nudnościami, wymiotami, zaburzeniami widzenia, często z nadwrażliwością na światło i dźwięk. Ból czasami poprzedzony jest aurą- objawami wzrokowymi, słuchowymi lub czuciowymi, występującymi ok. 20-30 minut wcześniej. Rozpoznanie migreny i kwalifikacja do leczenia powinny być ustalone przez neurologa.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie migreny

Leczenie bruksizmu

Bruksizm, to mimowolna nadaktywność mięśni żwaczy. Występuje głównie podczas snu i objawia się jako zgrzytanie zębami. Skutkiem jest ścieranie się zębów, ból w okolicach mięśni żuchwy, stawów skroniowo- żuchwowych i przerost mięśni, zaburzający proporcje twarzy. Jednym ze sposobów leczenia bruksizmu jest zabiegowe osłabienie mięśni żwaczy, chroniąc stawy skroniowo- żuchwowy przed przeciążeniem.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie bruksizmu

Anty-Aging i regeneracja skóry

Medycyna estetyczna przyszłości to różnego rodzaju terapie regenerujące skórę twarzy, zatrzymujące upływ czasu. Już dziś do wykorzystania mamy szeroki zakres usług zarówno medycyny estetycznej jak i pielęgnacji. Czasu cofnąć się nie da jednak dzięki odpowiedniej profilaktyce możemy spowolnić jego bieg i cieszyć się długo młodym i świeżym wyglądem. Anty-aging dziś to nie fanaberia, a troska o piękniejsze jutro.

Zobacz pełną ofertę
Anty-Aging i regeneracja skóry

Leczenie trądziku

Skóra trądzikowa to problem, z którym muszą się dziś mierzyć nie tylko nastolatkowie, ale i osoby dorosłe. Za trądzik młodzieńczy odpowiadają hormony, a właściwie ich burza. Trądzik zarówno u nastolatków i dzieci to wypadkowa hormonów, infekcji bakteryjnych oraz tendencji do rogowacenia ujść mieszków włosowych. Trądzik często pozostawia po sobie blizny, dlatego tak ważna jest wczesna i skuteczna interwencja dermatologiczna.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie trądziku

Leczenie i pielęgnacja skóry atopowej AZS – egzema

Problem AZS, czyli tzw. skóry atopowej, to coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To nie tylko płaszcz lipidowy, a znacznie bardziej złożony problem. U dzieci problem ten pojawia się już we wczesnym dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Typowe dla egzemy są duże, suche, czerwone i swędzące zmiany, najczęściej zlokalizowane w przegubach dłoni, na łokciach oraz szyi. Zmiany są uciążliwe i nieestetyczne, czasami pozostawiają po sobie rozległe blizny lub przebarwienia. Atopowe zapalenie skóry leczymy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie i pielęgnacja skóry atopowej AZS – egzema

Leczenie i pielęgnacja skóry naczynkowej

Charakterystyczne zaczerwienienia na twarzy, szczególnie w okolicy nosa i policzków, krępujące pajączki na nogach, nadwrażliwość na wiatr, wpływ sauny i zmianę warunków atmosferycznych - to typowe problemy osób ze skórą naczynkową. Zaczerwienia w pierwszym etapie pojawiają się i szybko znikają. Z czasem pozostają jednak widoczne coraz dłużej. Problemy ze skórą naczynkową mogą objawiać się zarówno w postaci trądziku różowatego, widocznego w postaci czerwonej wysypki w okolicach twarzy, jak i pajączków na nogach. W przypadku już istniejących zmian naczyniowych, skuteczne jest leczenie laserowe.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie i pielęgnacja skóry naczynkowej

Skóra przebarwieniami

Skóra z hiperpigmentacją i przebarwieniami to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Przebarwienia mogą mieć różny charakter i podłoże. Większość z nich można usunąć przy pomocy technik laserowych, działając na melaninę oraz naczynia krwionośne.

Zobacz pełną ofertę
Skóra przebarwieniami

Pielęgnacja i zabiegi okolic oczu

Kondycja skóry wokół oczu informuje o stanie naszego zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu jest delikatniejsza i wrażliwsza niż w innych partiach twarzy i wymaga specjalnej, dedykowanej pielęgnacji. Osoby z wiotkimi powiekami są odbierane jako zmęczone.

Zobacz pełną ofertę
Pielęgnacja i zabiegi okolic oczu

Pielęgnacja skóry podrażnionej po opalaniu

Latem wszyscy chętnie korzystamy z obecności słońca i tym samym narażamy się na wzmożone oddziaływanie promieniowania słonecznego. Zapominając o zastosowaniu właściwych filtrów i nawilżaniu skóry, powodujemy jej nadmierne wysuszenie i podrażnienie, a czasem nawet poparzenie słoneczne. Fotostarzenie skóry postępuje, podkreślając zmarszczki mimiczne i bruzdy. Po udanych wakacjach wskazane są zabiegi regenerujące, przywracające blask i młody wygląd.

Zobacz pełną ofertę
Pielęgnacja skóry podrażnionej po opalaniu