Medycyna estetyczna

Dzisiejsza medycyna estetyczna to nowoczesne techniki regeneracji o działaniu m.in. przeciwstarzeniowym, które uzupełnione o zabiegi pielęgnacyjne kompleksowo poprawiają kondycję skóry, jej jędrność, gęstość oraz nadają zdrowy wygląd. To również zabiegi lecznicze rozwiązujące zarówno problemy dermatologiczne, jak i estetyczne skóry. Dzięki nowoczesnej aparaturze w Klinice Estetyki wykonujemy zabiegi nieinwazyjnego modelowania sylwetki oraz usuwania niechcianego owłosienia.

Umów się na konsultacje

Konsultacje z medycyny estetycznej

Konsultacje z zakresu medycyny estetycznej odbywają się w warszawskich ośrodkach Kliniki Estetyki - w Centrum i na Ursynowie. W naszym zespole pracują lekarze wielu specjalności, traktujący problemy i oczekiwania Pacjentów z należytą powagą, w sposób kompleksowy i empatyczny.

Zobacz pełną ofertę
Konsultacje z medycyny estetycznej

Trwałe laserowe usuwanie owłosienia

Epilacja laserowa to skuteczny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z okolic twarzy, ciała i stref intymnych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera Soprano Ice Platinum, wykorzystującego jednocześnie aż 3 różne wiązki światła, zabieg usuwa zarówno ciemne, jak i jasne włosy. Co najważniejsze, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku technikami jest bezbolesny.

Zobacz pełną ofertę
Trwałe laserowe usuwanie owłosienia

Trychologia – leczenie chorób włosów i skóry głowy

Piękne, długie i lśniące włosy to atut kobiety. Na wygląd oraz gęstość włosów ma wpływ wiele czynników - ogólny stan zdrowia, dieta oraz zabiegi chemiczne. Konsultacja trychologiczna pozwoli na zdiagnozowanie przyczyn wypadania i słabej kondycji włosów oraz wdrożenie odpowiedniej kuracji farmakologicznej lub zabiegowej.

Zobacz pełną ofertę
Trychologia – leczenie chorób włosów i skóry głowy

Terapia blizn i rozstępów

Blizna to ślad po mechanicznym lub chirurgicznym uszkodzeniu skóry. Najmniej widoczne są te po operacjach - z uwagi na równy kształt oraz odpowiednią higienę rany. Problematyczne i szpecące są natomiast blizny rozległe, twarde, zgrubiałe i wykraczające nawet poza obszar zranienia. Mogą one powodować przykurcze, wywoływać ból i silny świąd, stanowiąc nie tylko defekt estetyczny, ale i problem zdrowotny. Najlepsze efekty przynosi leczenie świeżych blizn, jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązania skuteczne również w terapii starych blizn i rozstępów.  

Zobacz pełną ofertę
Terapia blizn i rozstępów

Usuwanie znamion, pieprzyków, naczyniaków

Niechciane zmiany skórne to często nie tylko defekt estetyczny. Ich kształt, struktura lub rozmiar mogą powodować nawracające podrażnienia i stany zapalne. Niekiedy przybierają też postać groźnych zmian nowotworowych.

Zobacz pełną ofertę
Usuwanie znamion, pieprzyków, naczyniaków

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Piękna, smukła sylwetka to często nasze marzenie. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta nie zawsze dają oczekiwany efekt. W niektórych obszarach naszego ciała wciąż pozostaje nadmiar tkanki tłuszczowej. U kobiet naturalnie odkłada się ona w dolnych partiach brzucha oraz bioder i ud. Nowoczesne, małoinwazyjne techniki umożliwiają rozbicie tkanki tłuszczowej i usunięcie jej z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

Zobacz pełną ofertę
Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Rehabilitacja i masaż

Rehabilitacja obejmuje szeroki zakres działań, których celem jest poprawa zdrowia i komfortu po zabiegach chirurgicznych czy porodach. Masaże, podobnie jak drenaże limfatyczne, poprawiają krążenie, zmniejszają napięcie mięśniowe oraz poprawiają ogólne samopoczucie. Ich zadaniem jest również redukcja obrzęków - poprzez udrażnianie węzłów chłonnych i usprawnianie przepływu limfy. W rehabilitacji intymnej aktywizowane i wzmacniane zostają mięśnie dna miednicy, co poprawia komfort w zakresie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz satysfakcji z życia seksualnego.

Zobacz pełną ofertę
Rehabilitacja i masaż

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość objawia się nadmiernym poceniem, najczęściej w okolicach pach, rąk i stóp, rzadziej czoła, grzbietu, owłosionej skóry głowy. Ta krępująca dolegliwość negatywnie wpływa na samopoczucie, utrudnia pracę zawodową i jest problemem w kontaktach międzyludzkich. Zabieg jest sprawdzonym, skutecznym sposobem czasowego zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania pocenia się w okolicy poddanej zabiegowi.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie nadpotliwości

Leczenie migreny

Migrena objawia się silnym, zwykle jednostronnym, pulsującym bólem głowy, zlokalizowanym w okolicy skroni, czoła, niekiedy zachodzącym aż za oczodoły, połączonym z nudnościami, wymiotami, zaburzeniami widzenia, często z nadwrażliwością na światło i dźwięk. Ból czasami poprzedzony jest aurą- objawami wzrokowymi, słuchowymi lub czuciowymi, występującymi ok. 20-30 minut wcześniej. Rozpoznanie migreny i kwalifikacja do leczenia powinny być ustalone przez neurologa.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie migreny

Leczenie bruksizmu

Bruksizm, to mimowolna nadaktywność mięśni żwaczy. Występuje głównie podczas snu i objawia się jako zgrzytanie zębami. Skutkiem jest ścieranie się zębów, ból w okolicach mięśni żuchwy, stawów skroniowo- żuchwowych i przerost mięśni, zaburzający proporcje twarzy. Jednym ze sposobów leczenia bruksizmu jest zabiegowe osłabienie mięśni żwaczy, chroniąc stawy skroniowo- żuchwowy przed przeciążeniem.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie bruksizmu

Anty-Aging i regeneracja skóry

Medycyna estetyczna przyszłości to różnego rodzaju terapie regenerujące skórę twarzy, zatrzymujące upływ czasu. Już dziś do wykorzystania mamy szeroki zakres usług zarówno medycyny estetycznej jak i pielęgnacji. Czasu cofnąć się nie da jednak dzięki odpowiedniej profilaktyce możemy spowolnić jego bieg i cieszyć się długo młodym i świeżym wyglądem. Anty-aging dziś to nie fanaberia, a troska o piękniejsze jutro.

Zobacz pełną ofertę
Anty-Aging i regeneracja skóry

Leczenie trądziku

Skóra trądzikowa to problem, z którym muszą się dziś mierzyć nie tylko nastolatkowie, ale i osoby dorosłe. Za trądzik młodzieńczy odpowiadają hormony, a właściwie ich burza. Trądzik zarówno u nastolatków i dzieci to wypadkowa hormonów, infekcji bakteryjnych oraz tendencji do rogowacenia ujść mieszków włosowych. Trądzik często pozostawia po sobie blizny, dlatego tak ważna jest wczesna i skuteczna interwencja dermatologiczna.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie trądziku

Leczenie i pielęgnacja skóry atopowej AZS – egzema

Problem AZS, czyli tzw. skóry atopowej, to coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To nie tylko płaszcz lipidowy, a znacznie bardziej złożony problem. U dzieci problem ten pojawia się już we wczesnym dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Typowe dla egzemy są duże, suche, czerwone i swędzące zmiany, najczęściej zlokalizowane w przegubach dłoni, na łokciach oraz szyi. Zmiany są uciążliwe i nieestetyczne, czasami pozostawiają po sobie rozległe blizny lub przebarwienia. Atopowe zapalenie skóry leczymy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie i pielęgnacja skóry atopowej AZS – egzema

Leczenie i pielęgnacja skóry naczynkowej

Charakterystyczne zaczerwienienia na twarzy, szczególnie w okolicy nosa i policzków, krępujące pajączki na nogach, nadwrażliwość na wiatr, wpływ sauny i zmianę warunków atmosferycznych - to typowe problemy osób ze skórą naczynkową. Zaczerwienia w pierwszym etapie pojawiają się i szybko znikają. Z czasem pozostają jednak widoczne coraz dłużej. Problemy ze skórą naczynkową mogą objawiać się zarówno w postaci trądziku różowatego, widocznego w postaci czerwonej wysypki w okolicach twarzy, jak i pajączków na nogach. W przypadku już istniejących zmian naczyniowych, skuteczne jest leczenie laserowe.

Zobacz pełną ofertę
Leczenie i pielęgnacja skóry naczynkowej

Skóra przebarwieniami

Skóra z hiperpigmentacją i przebarwieniami to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Przebarwienia mogą mieć różny charakter i podłoże. Większość z nich można usunąć przy pomocy technik laserowych, działając na melaninę oraz naczynia krwionośne.

Zobacz pełną ofertę
Skóra przebarwieniami

Pielęgnacja i zabiegi okolic oczu

Kondycja skóry wokół oczu informuje o stanie naszego zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu jest delikatniejsza i wrażliwsza niż w innych partiach twarzy i wymaga specjalnej, dedykowanej pielęgnacji. Osoby z wiotkimi powiekami są odbierane jako zmęczone.

Zobacz pełną ofertę
Pielęgnacja i zabiegi okolic oczu

Pielęgnacja skóry podrażnionej po opalaniu

Latem wszyscy chętnie korzystamy z obecności słońca i tym samym narażamy się na wzmożone oddziaływanie promieniowania słonecznego. Zapominając o zastosowaniu właściwych filtrów i nawilżaniu skóry, powodujemy jej nadmierne wysuszenie i podrażnienie, a czasem nawet poparzenie słoneczne. Fotostarzenie skóry postępuje, podkreślając zmarszczki mimiczne i bruzdy. Po udanych wakacjach wskazane są zabiegi regenerujące, przywracające blask i młody wygląd.

Zobacz pełną ofertę
Pielęgnacja skóry podrażnionej po opalaniu

Psychodietetyk / Dietetyk

Konsultacja psychodietetyka zapewnia profesjonalną pomoc w skomplikowanych zaburzeniach odżywiania, takich jak anoreksja czy bulimia. Jest to kluczowe rozwiązanie, gdy problem nie dotyczy tylko wartości odżywczych w posiłku, lecz także zaburzeń postrzegania własnego ciała. Psychodietetyk to również doskonały mentor w zakresie zdrowego żywienia i ogromne wsparcie podczas okresu redukcji masy ciała.

Zobacz pełną ofertę
Psychodietetyk / Dietetyk