Leczenie i pielęgnacja skóry atopowej AZS – egzema

Problem AZS, czyli tzw. skóry atopowej, to coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To coraz częstsze zjawisko dysfunkcji bariery naskórkowej. To nie tylko płaszcz lipidowy, a znacznie bardziej złożony problem. U dzieci problem ten pojawia się już we wczesnym dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Typowe dla egzemy są duże, suche, czerwone i swędzące zmiany, najczęściej zlokalizowane w przegubach dłoni, na łokciach oraz szyi. Zmiany są uciążliwe i nieestetyczne, czasami pozostawiają po sobie rozległe blizny lub przebarwienia. Atopowe zapalenie skóry leczymy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Konsultacja dermatologiczna w leczeniu egzemy, AZS

Konsultacja dermatologiczna jest niezbędna w celu właściwej diagnostyki zmian skórnych. AZS często mylony jest z innymi schorzeniami, przez co leczenie nie przynosi właściwych rezultatów. Celowana terapia łagodzi aktywne zmiany i zabezpiecza przed nawrotami.

Zobacz szczegóły usługi

Redukcja blizn i przebarwień po przebytej egzemie

Redukcja blizn po przebytej egzemie polega przede wszystkim na nawilżeniu i wyrównaniu kolorytu skóry. Zabiegi można przeprowadzić dopiero, gdy zmiany nie są aktywne. Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska, która wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Zobacz szczegóły usługi

Pielęgnacja skóry atopowej

Pielęgnacja skóry atopowej polega na jej nawilżaniu i regeneracji w okresach remisji choroby. Skóra w AZS nie potrafi wytworzyć naturalnej bariery ochronnej, przez co jest narażona na wysuszenie i mechaniczne uszkodzenia. Zastosowanie zabiegów nawilżających poprawia jej kondycję i ma silne działanie regeneracyjne.

Zobacz szczegóły usługi