Pielęgnacja skóry atopowej

Pielęgnacja skóry atopowej polega na jej nawilżaniu i regeneracji w okresach remisji choroby. Skóra w AZS nie potrafi wytworzyć naturalnej bariery ochronnej, przez co jest narażona na wysuszenie i mechaniczne uszkodzenia. Zastosowanie zabiegów nawilżających poprawia jej kondycję i ma silne działanie regeneracyjne.

Pielęgnacja lipidowa skóry atopowej

Osoby cierpiące na AZS powinny wybierać preparaty dedykowane skórze atopowej. Kosmetyki te są bogatsze w składniki aktywne zapobiegające rozwojowi stanu zapalnego, a także wpływające na zmniejszenie podrażnień, zaczerwienień i swędzenia. Odbudowę bariery ochronnej naskórka wspomagają oleje mineralne, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną i zapobiegającą wnikaniu alergenów. Lipidy wzmacniają szczelność naskórka. Kwas hialuronowy, gliceryna i glikol propylenowy zwiększają zdolności warstwy rogowej do wiązania wody, zatrzymując ją.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

OBSZAR

twarz i ciało

Infuzja tlenowa, OXY PRO AGE

OXY PRO AGE to dermoinfuzja tlenowa substancji aktywnych. Urządzenie pobiera powietrze z otoczenia i dzięki specjalnym filtrom otrzymujemy czysty tlen, który wtłaczamy pod ciśnieniem większym niż atmosferyczne wraz z substancjami aktywnymi. Specjalna głowica nawiewa powietrze na skórę i dotlenienia ją, poprawiając mikrokrążenie oraz wzmacniając działanie preparatu. Tlenowe zabiegi dermoinfuzji są skuteczną i nieinwazyjną metodą stosowaną na najczęstsze problemy skóry. Stymulują mikrokrążenie w celu osiągnięcia na skórze naturalnych i długoterminowych efektów. Dotleniają komórki, przyspieszają metabolizm i proces detoksykacji, a także wzmacniają mechanizmy obronne skóry. OXY PRO AGE można wykonywać po zabiegach medycyny estetycznej: po peelingach skóry, po dermapenie czy mikrodermabrazji oraz jako wsparcie terapii AZS. Wskazane jest wykonanie serii ok. 10 zabiegów, 1-2 razy w tygodniu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

250-350 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

LICZBA ZABIEGÓW

8-10

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi kosmetologiczne nie wymagają specjalnego przygotowania. Skóra przed zabiegiem nie powinna być podrażniona lub zainfekowana, a także pozbawiona stanów zapalnych i aktywnych ognisk AZS. Zabiegu nie wykonuje się w okresie ciąży i karmienia piersią. Zarówno przed, jak i po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego i stosować kremy z filtrem o wysokim faktorze.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat