Leczenie i pielęgnacja skóry naczynkowej

Charakterystyczne zaczerwienienia na twarzy, szczególnie w okolicy nosa i policzków, krępujące pajączki na nogach, nadwrażliwość na wiatr, wpływ sauny i zmianę warunków atmosferycznych – to typowe problemy osób ze skórą naczynkową. Zaczerwienia w pierwszym etapie pojawiają się i szybko znikają. Z czasem pozostają jednak widoczne coraz dłużej. Problemy ze skórą naczynkową mogą objawiać się zarówno w postaci trądziku różowatego, widocznego w postaci czerwonej wysypki w okolicach twarzy, jak i pajączków na nogach. W przypadku już istniejących zmian naczyniowych, skuteczne jest leczenie laserowe.

Konsultacja dermatologiczna w pielęgnacji cery naczynkowej

Skóra naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji i stosowania łagodnych preparatów, przystosowanych specjalnie do tego rodzaju skóry. Szeroki wachlarz usług medycyny estetycznej i kosmetologii jest cennym wsparciem w codziennym funkcjonowaniu. Zabiegi laseroterapii skutecznie wyrównują koloryt skóry i zamykają naczynka. Z kolei różnego rodzaju kwasy stosowane w terapii kosmetologicznej wzmacniają je i przeciwdziałają ich poszerzaniu czy uszkadzaniu.

Zobacz szczegóły usługi

Regeneracja i wyrównanie kolorytu cery naczynkowej

Usunięcie naczynek i wyrównanie kolorytu skóry to główny cel terapii dedykowanej cerze naczynkowej. Z uwagi na kruchość i wrażliwość naczyń krwionośnych skóra źle toleruje stres i gwałtowne zmiany temperatury. Jest także nadwrażliwa na promieniowanie słoneczne.

Zobacz szczegóły usługi

Zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, przynosi szybkie i trwałe efekty. Podczas zabiegu możemy usunąć zarówno jedno naczynko, jak i objąć działaniem promieni lasera cały obszar np. nosa i policzków.

Zobacz szczegóły usługi

Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej opiera się na wzmacnianiu i uelastycznianiu naczyń krwionośnych oraz poprawie gęstości skóry. Stosowanie dedykowanych produktów pomaga w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów. Ważne jest, aby zawierały substancje uszczelniające i wzmacniające naczynka, w tym: witaminę C, rutynę, ruszczyk, wyciąg z kasztanowca (escynę), wyciąg z arniki górskiej, witaminę K, witaminę PP. W celu zamknięcia naczynek i redukcji pajączków stosuje się zabiegi laserowe.  

Zobacz szczegóły usługi