Nadpotliwość objawia się nadmiernym poceniem, najczęściej w okolicach pach, rąk i stóp, rzadziej czoła, grzbietu, owłosionej skóry głowy. Ta krępująca dolegliwość negatywnie wpływa na samopoczucie, utrudnia pracę zawodową i jest problemem w kontaktach międzyludzkich. Zabieg jest sprawdzonym, skutecznym sposobem czasowego zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania pocenia się w okolicy poddanej zabiegowi.
Podanie botuliny blokuje zakończenia nerwowe gruczołów potowych, hamując ich pracę. Zmniejszenie wydzielania potu następuje po około 5 dniach, a pełny efekt zabiegu widoczny jest po około 14 dniach i utrzymuje się przez 6-10 miesięcy. Wykonanie zabiegu jest zwykle poprzedzone testem jodowo-skrobiowym Minora. Skórę smarujemy roztworem jodyny i posypujemy skrobią ziemniaczaną. Miejsca nasilonego pocenia wybarwiają się ciemniejszym kolorem. W tym obszarze wyznaczamy punkty wkłuć i cienką igłą, śródskórnie, w każdy punkt podajemy odpowiednią ilość toksyny.
2000 zł
20 min
pachy, dłonie, stopy
maść
1-2
2 tygodnie
60 min
1
Leczenie nadpotliwości nie wymaga specjalnego przygotowania. Podczas konsultacji przed zabiegiem pacjent zostaje poinformowany o rodzaju znieczulenia, sposobie wykonania zabiegu, ryzyku z nim związanym i postępowaniu pozabiegowym.
Nadpotliwość pach, dłoni, stóp i innych okolic ciała.
W leczeniu nadpotliwości pach ułatwieniem będzie wygolenie owłosienia na dzień przed zabiegiem. W przypadku nadpotliwości stóp usunięcie nadmiaru zrogowaciałej skóry, również na dzień przed zabiegiem. W dniu zabiegu i dwa dni po nim zalecana jest ochrona przed przegrzaniem oraz nadmiernym moczeniem. Wskutek podania toksyny botulinowej może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienie i lokalne, przemijające osłabienie mięśni.
Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego: Miastenia gravis, zespół Lamberta-Eatona, schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym, nowotworowym, przewlekłe schorzenia autoimmunologiczne, sercowo-naczyniowe, nadwrażliwość na albuminy ludzkie, białko jaja kurzego, ciąża, karmienie piersią, infekcje skóry w miejscu zabiegu, przyjmowanie aminoglikozydów, aminochinolonów, D penicylaminy, cyklosporyny, sukcynylocholiny, tubokuraryny, linkomycyny, polimyksyny i antagonistów kanałów wapniowych do 2 tygodni przed zabiegiem oraz leków obniżających krzepliwość krwi.
Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami