Leczenie trądziku

Skóra trądzikowa to problem, z którym muszą się dziś mierzyć nie tylko nastolatkowie, ale i osoby dorosłe. Za trądzik młodzieńczy odpowiadają hormony, a właściwie ich burza. Trądzik zarówno u nastolatków i dzieci to wypadkowa hormonów, infekcji bakteryjnych oraz tendencji do rogowacenia ujść mieszków włosowych. Trądzik często pozostawia po sobie blizny, dlatego tak ważna jest wczesna i skuteczna interwencja dermatologiczna.

Konsultacja dermatologiczna

Konsultacja dermatologiczna w leczeniu trądziku to najważniejszy etap procedury. Lekarz dermatolog podczas badania oceni dokładnie rodzaj zmian, ogólną kondycję skóry i w zależności od podłoża - zaleci właściwą terapię farmakologiczną, pielęgnacyjną lub zabiegową.

Zobacz szczegóły usługi

Terapia skóry trądzikowej

Skóra trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji. W zależności od aktualnego stanu skóry, przyjętego leczenia oraz podłoża występowania zmian chorobowych, możliwe jest wsparcie kosmetologiczne. Zabiegi przynoszą ulgę i poprawiają ogólną kondycję skóry.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny, które są skutkiem przebytego trądziku, najczęściej zlokalizowane są na policzkach. Mogą pojawić się jednak na całej twarzy, plecach, dekolcie czy ramionach. Najczęściej są to tzw. blizny zanikowe - widoczne jako zagłębienia skóry.

Zobacz szczegóły usługi