Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny, które są skutkiem przebytego trądziku, najczęściej zlokalizowane są na policzkach. Mogą pojawić się jednak na całej twarzy, plecach, dekolcie czy ramionach. Najczęściej są to tzw. blizny zanikowe – widoczne jako zagłębienia skóry.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi żylnej Pacjenta. Po odpowiednim odwirowaniu, wraz z czynnikami wzrostu, jest podawane za pomocą iniekcji (mezoterapia igłowa). Ma ono bardzo duże zdolności regeneracyjne, porównywalne z komórkami macierzystymi. W dobie alergii podanie Pacjentowi własnych komórek minimalizuje ryzyko powikłań. Dla osiągnięcia dobrego efektu terapeutycznego procedura wymaga powtórzeń.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000 zł

CZAS

40 min

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia radiofrekwencją mikroigłową Scarlet

Metoda Scarlet stanowi połączenie zjawiska radiofrekwencji z systemem terapii mikroigłowej. Przy minimalnych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry, pobudza intensywną produkcję kolagenu i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność. Fale elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości docierają do skóry właściwej, wymuszając wewnętrzną przebudowę kolagenową. Zabieg daje zauważalne efekty w zakresie redukcji blizn oraz poprawy gęstości skóry. Terapia z zastosowaniem urządzenia Scarlet polega na bardzo precyzyjnym i intensywnym nagrzewaniu zarówno naskórka, jak i skóry właściwej - dzięki kontroli głębokości na poziomie 0,5-3,5 mm. Działając tak kompleksowo i głęboko, możemy osiągnąć spektakularne efekty już po jednym zabiegu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

2000-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia laserem erbowo-yagowym Genesis

Metoda Genesis polega na jednoczesnym podgrzaniu sieci naczyń krwionośnych i skóry właściwej - w celu poprawy struktury skóry, spłycenia zmarszczek, redukcji rumienia (oddziałuje na najmniejsze struktury naczyniowe) oraz zmniejszenia porów. Laser Genesis wykorzystuje fale o długości 1064 nm (Nd:YAG). Jego unikalna technologia łączy dużą moc z wysoką częstotliwością mikrosekundowych impulsów. To niezbędne elementy do osiągnięcia odpowiedniego czasu termicznej relaksacji skóry i przeprowadzenia efektywnych zabiegów jej regeneracji. W trakcie procedury Pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Przez 2-3 godziny po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

500-1000 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

GRUPA WIEKOWA

<18

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Terapia laserem frakcyjnym Pearl

Pearl Fractional to ablacyjny laser frakcyjny o unikalnej długości fali 2790 nm, który wykonuje mikrouszkodzenia skóry, zmuszając organizm do regeneracji. Światło lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę gdzie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji) wraz z nią tkanki w której się znajdowała. Bardzo ważny jest fakt, że nie jest uszkadzana cała powierzchnia skóry, a nieuszkodzone fragmenty ze zdwojoną siłą poddają tkankę naprawie. Blizny oraz drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, dzięki czemu poprawia się jakość i jędrność skóry. Pierwsze rezultaty zauważalne są już kilka dni po zabiegu, natomiast całkowity proces regeneracji i stymulacji trwa jeszcze przez następne miesiące. Pełen efekt najlepiej widać po upływie około pół roku. Działanie Pearl Fractional ma na celu wygładzanie zmarszczek i przywrócenie kondycji zniszczonej skórze. Efekty są widoczne zarówno w przypadku zmian związanych z postępującym wiekiem, jak i tych wynikających z niehigienicznego trybu życia czy pracy w trudnych warunkach. Połączenie (w ramach jednego zabiegu) procesów ablacji i koagulacji oraz stymulowanie produkcji kolagenu pozwala na osiąganie bardzo dobrych rezultatów, przy jednoczesnym minimalnym okresie rekonwalescencji i niemal całkowitym wyeliminowaniu ewentualnych powikłań. Budowa i działanie urządzenia umożliwia dotarcie do trudnych miejsc, dlatego doskonałe efekty uzyskuje się również w strefie oczu i ust. Laser można stosować także w okolicach szyi, wewnętrznej strony ramion i ud. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać kontaktu z wodą. Kilka razy dziennie powinno stosować się krem regenerujący wskazany przez lekarza. Należy także unikać drapania, mechanicznego usuwania strupków czy złuszczania. W przypadku opryszczki nawrotowej - przed i po zabiegu stosuje się acyklowir - zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

500-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

ew. maść

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

3

Peeling z wykorzystaniem kwasów, punktowe TCA

Easy TCA uważany jest za najbezpieczniejszy peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu, pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej, progresywnie odnawiając jej komórki. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask, który nie jest neutralizatorem, ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala Pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie w okresie terapii. Peeling jest szczególnie zalecany w problemach skórnych, w celu wyrównania kolorytu i redukcji blizn oraz jako pielęgnacja przeciwstarzeniowa.    

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

400 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jednak jako kontynuacja terapii przeciwtrądzikowej musi być wcześniej skonsultowany z lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest występowanie blizn potrądzikowych.

Przygotowania

Na 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy opalać skóry.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne zmiany trądzikowe, a także przyjmowanie retinoidów doustnych do 3 miesięcy przed zabiegiem, przyjmowanie leków/ziół światłouczulających, okres ciąży i karmienia piersią, choroba nowotworowa lub autoimmunologiczna, fotodermatozy, zaburzenia krzepnięcia, infekcje bakteryjne wirusowe lub grzybicze w miejscu zabiegu. Procedury nie stosuje się również na mocno opaloną skórę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat