Pielęgnacja i zabiegi okolic oczu

Kondycja skóry wokół oczu informuje o stanie naszego zdrowia i ogólnej kondycji organizmu. Dzieje się tak dlatego, że skóra wokół oczu jest delikatniejsza i wrażliwsza niż w innych partiach twarzy i wymaga specjalnej, dedykowanej pielęgnacji. Osoby z wiotkimi powiekami są odbierane jako zmęczone.

Usuwanie cieni i worków pod oczami

Cienie pod oczami są przeważnie kojarzone z niewyspaniem i zmęczeniem, jednak ich obecność nie zawsze jest związana z naszą kondycją fizyczną czy ilością snu. Skóra w tych okolicach jest wyjątkowo delikatna. Efekt "podkowy pod oczami" wynika z prześwitywania naczyń krwionośnych. Worki pod oczami to efekt wiotkości skóry i nadmiaru tkanki skórno-tłuszczowej pod linią rzęs.

Zobacz szczegóły usługi

Korekcja opadającej powieki górnej

Wiotkość górnej powieki jest defektem, który pojawia się w różnym wieku na skutek utraty jędrności skóry okolic oczu. Powieka w części górnej jest wiotka i opada na część ruchomą - aż do linii rzęs. Taki defekt dodaje spojrzeniu lat i utrudnia makijaż tej okolicy. W przypadku dużych przerostów konieczny może być zabieg chirurgiczny powieki, jednak zazwyczaj zabiegi medycyny estetycznej są wystarczające.

Zobacz szczegóły usługi

Korekcja wiotkiej powieki dolnej

Korekcja dolnej powieki polega na działaniu wymuszającym naturalne procesy samoregeneracji skóry. Na skutek działania mechanicznego dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych, poprawy jędrności i napięcia skóry tej okolicy. Gdy dolna powieka jest wypełniona poduszeczkami tłuszczowymi, a skóra bardzo wiotka, może zajść konieczność chirurgicznej ingerencji. Spektrum możliwości zależy od stopnia zaawansowania problemu. Im wcześniej podejmiemy walkę, tym szerszy wachlarz technik mamy do wykorzystania.

Zobacz szczegóły usługi

Redukcja zmarszczek i bruzd

Z uwagi na mimikę twarzy i delikatną skórę, okolice oczu to miejsce, w którym jako pierwsze pojawiają się oznaki starzenia. Zmarszczki mimiczne można usunąć wykorzystując kwas hialuronowy i botoks lub regenerując skórę – np. z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej i mezoterapii. Redukcja zmarszczek z okolic oczu może odmłodzić spojrzenie o nawet 5-10 lat. Zabiegi ukierunkowane na redukcję zmarszczek i oznak starzenia działają wielokierunkowo, poprawiając kondycję skóry, a także niwelując przebarwienia czy inne niedoskonałości. Są to procedury bezpieczne i bezinwazyjne, wykorzystujące naturalny potencjał organizmu do regeneracji i odbudowy. Botoks skutecznie eliminuje głębokie zmarszczki mimiczne. Kwas hialuronowy wypełnia bruzdy, a dodatkowo podnosi poziom nawilżenia skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa i mezoterapia mikroigłowa zapewniają intensywną regenerację skóry, obejmującą także odbudowę włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i sprężystości.

Zobacz szczegóły usługi