Redukcja zmarszczek i bruzd

Z uwagi na mimikę twarzy i delikatną skórę, okolice oczu to miejsce, w którym jako pierwsze pojawiają się oznaki starzenia. Zmarszczki mimiczne można usunąć wykorzystując kwas hialuronowy i botoks lub regenerując skórę – np. z zastosowaniem radiofrekwencji mikroigłowej i mezoterapii. Redukcja zmarszczek z okolic oczu może odmłodzić spojrzenie o nawet 5-10 lat. Zabiegi ukierunkowane na redukcję zmarszczek i oznak starzenia działają wielokierunkowo, poprawiając kondycję skóry, a także niwelując przebarwienia czy inne niedoskonałości. Są to procedury bezpieczne i bezinwazyjne, wykorzystujące naturalny potencjał organizmu do regeneracji i odbudowy. Botoks skutecznie eliminuje głębokie zmarszczki mimiczne. Kwas hialuronowy wypełnia bruzdy, a dodatkowo podnosi poziom nawilżenia skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa i mezoterapia mikroigłowa zapewniają intensywną regenerację skóry, obejmującą także odbudowę włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i sprężystości.

Redukcja zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem botoksu

Toksyna botulinowa to naturalny środek hamujący uwalnianie acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Działanie toksyny polega na blokowaniu synaps nerwowo – mięśniowych w celu uniemożliwienia skurczów porażonego mięśnia. W rezultacie nerw zostaje "zamrożony", blokując częściowo mimikę tego obszaru. Profesjonalnie wykonany zabieg nie powoduje efektu sztuczności czy też maski. Toksyna botulinowa działa szybko i w sposób długotrwały - efekty pojawiają się po około 7 dniach i utrzymują przez okres 4-6 miesięcy. Stosuje się ją na zmarszczki mimiczne górnej części twarzy: wokół oczu („kurze łapki”), poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”) oraz zmarszczki dolnej części twarzy: wokół ust („bruzdy marionetki”), na szyi i brodzie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

600 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ew. maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Wypełnienie zmarszczek i blizn kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze każdego człowieka - jest jej podstawowym składnikiem, utrzymuje też właściwy poziom jej nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, skóra wysusza się i wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i sprawia, że efekt utrzymuje się 6-8 miesięcy. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Do czasu biodegradacji produktu należy unikać zabiegów emitujących ciepło: laserowych, wykorzystujących fale radiowe lub ultradźwięki. Miejsce wstrzyknięcia zawsze zostaje znieczulone kremem, a jeśli to konieczne - również znieczuleniem nasiękowym (jak przy leczeniu zęba). Także sam preparat może zawierać w sobie środek znieczulający. Po zabiegu nie należy nagrzewać omawianej okolicy, przez tydzień warto unikać opalania, sauny i solarium. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego mają wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Preparat ten pozwala na wypełnienie głębokich zmarszczek mimicznych (m.in. bruzd nosowo-wargowych), lecz także na modelowanie twarzy, np. poprzez podkreślenie kości policzkowych. Doskonale sprawdza się także jako produkt do wypełniania – powiększania ust. Niewielka ilość kwasu hialuronowego podana w obszar warg sprawia, że stają się one pełniejsze, jędrniejsze, odmłodzone i bardziej nawilżone. Wiele osób ceni ten zabieg, ze względu na jego niski stopień inwazyjności i stopniowo przemijające efekty. Zabieg dostępny jest w gabinecie medycyny estetycznej Kliniki Estetyki w Warszawie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 400 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia radiofrekwencją mikroigłową Scarlet

Metoda Scarlet stanowi połączenie zjawiska radiofrekwencji z systemem terapii mikroigłowej. Przy minimalnych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry, pobudza intensywną produkcję kolagenu i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność. Fale elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości docierają do skóry właściwej, wymuszając wewnętrzną przebudowę kolagenową. Zabieg daje zauważalne efekty w zakresie redukcji blizn oraz poprawy gęstości skóry. Terapia z zastosowaniem urządzenia Scarlet polega na bardzo precyzyjnym i intensywnym nagrzewaniu zarówno naskórka, jak i skóry właściwej - dzięki kontroli głębokości na poziomie 0,5-3,5 mm. Działając tak kompleksowo i głęboko, możemy osiągnąć spektakularne efekty już po jednym zabiegu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

2000-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Intensywna regeneracja skóry, mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych o działaniu leczniczym, regeneracyjnym i przeciwstarzeniowym (koktajli witaminowych, peptydów i aminokwasów) w wybrane partie ciała. Sprawdza się doskonale nie tylko w przypadku delikatnej i odwodnionej skóry - rezultaty widoczne są także na skórze dojrzałej i tracącej sprężystość. Znakomicie poprawia jej kondycję i w naturalny sposób redukuje zmarszczki. Wykorzystanie czynnika fizycznego (nakłuwania) i farmakologicznego (wybrana substancja, którą wprowadzamy) sprawia, że skóra staje się nawilżona, ujędrniona i pełna blasku. W mezoterapii igłowej wykorzystywane są preparaty na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i aminokwasów, np. Cytocare, na bazie częściowo usieciowanego kwasu hialuronowego np Restylane Skinboosters, kolagen naturalny np. Linerase, osocze bogatopłytkowe. Celem zabiegu jest poprawa jędrności i gęstości skóry twarzy i ciała, redukcja cellulitu oraz zatrzymanie procesu łysienia. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które walczą z przebarwieniami. Biopeptydy hamują wytwarzanie melaniny przez melanocyty, dzięki czemu cera ma równy koloryt i promienny wygląd. Poza drobnym zaczerwienieniem nie ma on skutków ubocznych, dzięki czemu jest chętnie wybierany zarówno przez Panów, jak i Panie. Wykorzystując do mezoterapii produkt Cytocare S line, z dwoma aktywnymi składnikami antyoksydacyjnymi, można zabezpieczyć skórę twarzy przed działaniem promieni słonecznych i wyposażyć ją w naturalny filtr ochronny. Rodzajem mezoterapii mikroigłowej jest też dermapen.  

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

400-1300 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

ew. maść

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Zabieg jest wykonywany produktami wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i kompleksu aminokwasów, przeznaczonymi do głębokiej biorewitalizacji skóry, podawanymi w formie mezoterapii igłowej. Kompozycja składników aktywnych niezwykle szybko i efektywnie regeneruje skórę. Zabieg stanowi doskonałe uzupełnienie innych terapii. Jalupro to połączenie aminokwasów: glicyny, proliny, leucyny, lizyny oraz kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy i kompleks aminokwasowy skutecznie odżywia fibroblasty i wspomaga fizjologiczną syntezę kolagenu. W pielęgnacji przeciwzmarszczkowej stosujemy z powodzeniem również inne preparaty jak: Cytocare, Restylane, kolagen Linerase. W każdym przypadku preparat jest dobierany indywidualnie do potrzeb i stanu skóry Pacjenta. Wszystkie zabiegi mezoterapii igłowej wymagają cykliczności, minimum trzech zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.  

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000-1300 zł

CZAS

40 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

ew. maść

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych okolic oczu różnią się od siebie zarówno procedurą, długością ich trwania, jak i zaleceniami pozabiegowymi. Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o wyborze techniki zabiegowej. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać sauny i opalania. Warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W miejscu podania kwasu hialuronowego przez miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Wskazania

Wskazaniem do usunięcia zmarszczek mimicznych okolic oczu jest negatywny wpływ ich obecności na samopoczucie i wizerunek Pacjenta.

Przygotowania

Zabiegi małoinwazyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: okres ciąży i laktacji, choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat