Analiza psychodietetyczna

Analiza psychodietetyczna to diagnoza i analiza aktualnego stanu zdrowia, nawyków żywieniowych oraz ewentualnych zaburzeń. Na tej podstawie specjalista tworzy tzw. profil psychodietetyczny, według którego ustala plan dalszej terapii.

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała to badanie określające: ilość tkanki tłuszczowej całkowitej i tkanki tłuszczowej wisceralnej (brzusznej), masę mięśniową całkowitą oraz poszczególnych kończyn, a także całkowitą ilość wody w organizmie. Badanie przeprowadzane jest za pomocą bioimpedancji elektrycznej. Jest to nieinwazyjna metoda, pozwalająca na określenie składu ciała na drodze analizy wypadkowego oporu elektrycznego, jaki wykazuje ciało wobec przepuszczonego przez nie prądu o niskim natężeniu i wysokiej częstotliwości. Badanie jest nieinwazyjne i praktycznie nieodczuwalne przez Pacjenta.

umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

10 min

Analiza sposobu żywienia

Analizy sposobu żywienia dokonuje się na podstawie dzienniczka z dziennym jadłospisem. Dietetyk wspólnie z Pacjentem wyznacza cele. W analizie sposobu żywienia powinny być zawarte również indywidualne oczekiwania Pacjenta, uwzględniające jego stan zdrowia, preferencje kulinarne i ewentualne problemy zdrowotne.

umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

Jak przygotować się do badania analizy składu ciała?

Na co najmniej 4 godziny przed badaniem nie należy jeść ani pić. Warto unikać wykonywania analizy, jeśli w ostatnich dniach wystąpiły jakiekolwiek okoliczności, które mają wpływ na zaburzenie równowagi płynów w organizmie. Dlatego przez co najmniej 24 h przed wizytą nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych, spożywać alkoholu czy kawy.
W ciągu 7 dni poprzedzających badanie nie można też przyjmować środków diuretycznych (chyba, że nie jest to możliwe ze względów zdrowotnych). Pomiar musi być wykonywany na gołe stopy, dlatego 12 h przed wizytą nie należy smarować ich kremem. Najlepiej przystąpić do pomiaru składu ciała w bieliźnie (proszę uwzględnić to przy wyborze ubioru w dniu wizyty).

Przeciwwskazania

Badania składu ciała nie przeprowadzamy u kobiet w ciąży oraz u osób z rozrusznikiem serca.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat