Rehabilitacja i masaż

Rehabilitacja obejmuje szeroki zakres działań, których celem jest poprawa zdrowia i komfortu po zabiegach chirurgicznych czy porodach. Masaże, podobnie jak drenaże limfatyczne, poprawiają krążenie, zmniejszają napięcie mięśniowe oraz poprawiają ogólne samopoczucie. Ich zadaniem jest również redukcja obrzęków – poprzez udrażnianie węzłów chłonnych i usprawnianie przepływu limfy. W rehabilitacji intymnej aktywizowane i wzmacniane zostają mięśnie dna miednicy, co poprawia komfort w zakresie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz satysfakcji z życia seksualnego.

Masaż

Masaż polega na manualnym ucisku ciała w celu redukcji napięcia mięśni, eliminacji bóli kręgosłupa oraz dolegliwości pochodzenia okołostawowego. Masaż relaksacyjny skutecznie redukuje poziom stresu i napięcia nerwowego, przynosząc ulgę. Drenaż limfatyczny udrażnia przepływ limfy, redukuje obrzęki i wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn.

Zobacz szczegóły usługi

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, usprawniający przepływ limfy i płynów tkankowych w organizmie. Zalecany w leczeniu obrzęków limfatycznych i zastoju limfy. Poprawia metabolizm, pobudza układ limfatyczny i przyspiesza proces oczyszczania organizmu.

Zobacz szczegóły usługi

Rehabilitacja intymna

Fizjoterapia dna miednicy pozwala skutecznie walczyć ze schorzeniami układu moczowo-płciowego, takimi jak nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki, obniżenie i wypadanie narządów. Większość z tych problemów pojawia się u kobiet po porodzie, gdy na skutek wysiłku i obciążenia organizmu ciążą dochodzi do zaburzeń statyki narządu rodnego.

Zobacz szczegóły usługi