Rehabilitacja intymna

Fizjoterapia dna miednicy pozwala skutecznie walczyć ze schorzeniami układu moczowo-płciowego, takimi jak nietrzymanie moczu, bolesne miesiączki, obniżenie i wypadanie narządów. Większość z tych problemów pojawia się u kobiet po porodzie, gdy na skutek wysiłku i obciążenia organizmu ciążą dochodzi do zaburzeń statyki narządu rodnego.

Rehabilitacja mięśni dna miednicy

hipotonia

Mięśnie dna miednicy odpowiadają m.in. za prawidłową topografię narządów miednicy mniejszej, właściwe funkcjonowanie układu moczowego, płciowego i pokarmowego oraz za potrzeby fizjologiczne (mikcja i defekacja) i seksualne (erekcja i orgazm). Nieprawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy (hipotonia lub hipertonia) może skutkować m.in. problemami z trzymaniem moczu, gazów, kału oraz dyskomfortem w życiu codziennym. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie terapii tych mięśni, która ma na celu przywrócenie ich prawidłowej elastyczności i właściwych funkcji układu moczowo-płciowego. Terapia ta polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu, rozmowie z Pacjentem o problemie, badaniu wydolności mięśni, nauce ich prawidłowego spinania i rozluźniania, ćwiczeniach oraz elektrostymulacji. Ważną rolę w procesie odgrywają również ćwiczenia oddechowe.

umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

20 min

LICZBA ZABIEGÓW

6-8

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

GRUPA WIEKOWA

35+

Jak przygotować się do zabiegu?

Rehabilitacja intymna nie wymaga przygotowania, jednak powinna być poprzedzona badaniem i skierowaniem od ginekologa. Podstawę terapii stanowią specjalistyczne ćwiczenia gimnastyczne, wzmacniające nie tylko dno miednicy, ale także ogólną sprawność. W rehabilitacji wykorzystujemy również zabiegi z zakresu medycyny fizykalnej.

Wskazania

Wskazaniem do rehabilitacji intymnej jest nietrzymanie moczu (wysiłkowe, z parcia, mieszane), nietrzymanie stolca, piasek w nerkach, uporczywe zaparcia, przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, przewlekłe zapalenie przydatków i gruczołu krokowego, przewlekłe zapalenie miedniczek nerkowych, zaburzenia czynności dokrewnej jajników, zaburzenia statyki narządów rodnych i miednicy, oraz obrzęki kończyn i bóle pleców w czasie ciąży i po porodzie.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat