Skóra przebarwieniami

Skóra z hiperpigmentacją i przebarwieniami to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Przebarwienia mogą mieć różny charakter i podłoże. Większość z nich można usunąć przy pomocy technik laserowych, działając na melaninę oraz naczynia krwionośne.

Konsultacja dermatologiczna

Dermatolog podczas konsultacji zbierze wywiad i oceni rodzaj oraz podłoże przebarwienia. Zaproponuje odpowiednie leczenie, właściwe dla problemu i oczekiwań Pacjenta. Nie należy stosować preparatów redukujących przebarwienia, nie znając ich przyczyny. Konieczna jest tu diagnostyka lekarza.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie przebarwień skórnych

Laseroterapia to najczęściej wybierana metoda w usuwaniu przebarwień i wyrównywaniu kolorytu skóry. Nowością i alternatywą dla osób z przeciwwskazaniem do laseroterapii jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Scarlet RF, który wykorzystuje działanie prądu i koagulacji. Decyzję o rodzaju zastosowanej terapii podejmuje lekarz, po zebraniu pełnego wywiadu medycznego i zapoznaniu się oczekiwaniami Pacjenta.

Zobacz szczegóły usługi

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Przebarwienia w większości przypadków można usunąć małoinwazyjnym zabiegiem laserowym. Część z nich można też zredukować peelingami oraz zabiegami pielęgnacyjnymi na bazie kwasów medycznych. Metody te są całkowicie nieinwazyjne i co ważnie, regenerują całą twarz. Skóra po zabiegach kosmetologicznych jest odżywiona i promienna.

Zobacz szczegóły usługi