Pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Przebarwienia w większości przypadków można usunąć małoinwazyjnym zabiegiem laserowym. Część z nich można też zredukować peelingami oraz zabiegami pielęgnacyjnymi na bazie kwasów medycznych. Metody te są całkowicie nieinwazyjne i co ważnie, regenerują całą twarz. Skóra po zabiegach kosmetologicznych jest odżywiona i promienna.

Aktywne peelingi, Nomelan Cafeico

Nomelan Cafeico to peelingi złożone najnowszej generacji, zawierające aktywne składniki, pochodne kwasów fenolowych i kwasu rozmarynowego w różnym stężeniu. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem przy hiperpigmentacji oraz przy problemie skóry o nierównym kolorycie, skłonnej do przebarwień. Wyrównuje koloryt blizn oraz zmian spowodowanych trądzikiem różowatym, łojotokiem czy procesem fotostarzenia skóry. Poprawia także wygląd, jakość i elastyczność skóry, redukując zmarszczki i rozświetlając cerę. W skład peelingu wchodzą kwasy: kawowy, ferulowy, rozmarynowy, retinol, TCA, AHA, salicylowy oraz substancje rozjaśniające. Zabieg polega na warstwowym nakładaniu preparatu. Liczba i grubość warstw zależy od stanu i rodzaju problemu skóry. Im większa liczba warstw, tym głębsze działanie peelingu. Procedura kończy się nałożeniem kremu z retinolem, który Pacjent zmywa w domu po upływie 8-10 godzin. Metoda może być stosowana incydentalnie w celu regeneracji i odświeżenia skóry lub jako seria zabiegów redukująca przebarwienia. Przez dwa dni po zabiegu zaleca się stosowanie na noc dedykowanego preparatu z retinolem oraz nawilżanie skóry tak często, jak odczuwamy uczucie suchości i ciągnięcia.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

450 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz i ciało

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Peeling azelainowy, Azelac Peel

Peeling azelainowy to peeling medyczny, stworzony dla skóry tłustej, z trądzikiem pospolitym i różowatym oraz dla cery naczynkowej. Kwas azelainowy to naturalny składnik złuszczający, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Wykazuje również silne działanie w leczeniu przebarwień. Osoby o cerze naczynkowej czy cierpiące na łuszczycę lub melasmę także powinny odczuć poprawę po poddaniu się zabiegowi. Zawarty w peelingu kwas azelainowy hamuje enzym - tyrozynazę, dzięki czemu możliwa jest regulacja procesu pigmentacji skóry i wyrównanie jej kolorytu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

220 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz i ciało

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Peeling bogaty w retinol i witaminę C, Retises CT YELLOW PEEL

Retises CT YELLOW PEEL to peeling oparty na wysokim stężeniu retinolu oraz witaminy C. Ma działanie silnie depigmentujące, złuszczające i odświeżająco-regeneracyjne. Stosuje się go w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry. Jest on szczególnie polecany przy cerze szarej, pozbawionej blasku, wiotkiej, z przebarwieniami lub obciążonej trądzikiem. Zabieg trwa około 30 minut i dzieli się na dwa etapy. Na wybrany obszar nakładane i wmasowywane są kolejno - aktywna substancja o wysokim stężeniu witaminy C, a następnie specjalna mieszanka, w skład której wchodzi 4% retinol oraz 1% propionian retinylu. Nałożone warstwy peelingu pozostają na skórze Pacjenta do następnego dnia i powinny zostać zmyte samodzielnie łagodnym środkiem myjącym. W drugiej dobie od zabiegu dochodzi do złuszczania naskórka i stan ten utrzymuje się przez około cztery dni. Kluczowym elementem terapii jest nawilżanie skóry właściwymi kremami. Po zabiegu cera jest widocznie wygładzona, małe i delikatne zmarszczki ulegają spłyceniu, zostaje wyrównany koloryt skóry i następuje widoczne zwężenie porów.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

2 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Peelingi medyczne, DNA Recovery Peel

DNA Recovery Peel to nowoczesny i całkowicie bezpieczny zabieg kosmetologiczny, oparty na technologii Nanotech, wykorzystujący substancje zamknięte w pęcherzykach lipidowych. Zabieg ma działanie antyoksydacyjne – wzmacniające skórę przed działaniem wolnych rodników i przeciwzmarszczkowe – skóra staje się widocznie odmłodzona już po kilku pierwszych sesjach. Z uwagi na silne działanie regeneracyjne, stosuje się go również u osób z bliznami potrądzikowymi w celu ich redukcji, wygładzenia i wyrównania kolorytu. W trakcie aplikacji odczuwane jest delikatne mrowienie, jednak ustępuje ono już po kilku minutach. Trzy dni po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się łuszczenie skóry. Przez kilka dni należy też unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz przebywania w wysokich temperaturach. Zabieg można powtarzać co 15 dni, przez cały rok.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

350 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz i ciało

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

2 tygodnie

GRUPA WIEKOWA

35+

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi kosmetologiczne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Skóra musi być oczyszczona z makijażu. W przypadku aktywnych zmian wszelkie zabiegi kosmetologiczne wykonywane są w porozumieniu z dermatologiem prowadzącym.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat