Pielęgnacja blizny

Odpowiednia pielęgnacja blizny przekłada się na jej wygląd. W medycynie estetycznej i kosmetologii dysponujemy szeroką gamą preparatów czy peelingów poprawiających ogólną kondycję skóry i zmniejszających tym samym widoczność blizn.

Masaż mechaniczny ICOONE

ICOONE to masaż podciśnieniowy najnowszej generacji. Pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Zmechanizowane głowice masujące z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory, naprzemiennie zasysają i rozluźniają skórę. Technologia ICOONE® oparta jest na działaniu podciśnienia. W przeciwieństwie do starszych metod tego typu, podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry ani powstawania siniaków. Zabieg ICOONE sprawdza się zarówno przy masażu, redukcji cellulitu, jak i leczeniu blizn i rozstępów w celu ich zmniejszenia, uelastycznienia tkanki, likwidacji zwłóknień czy usunięcia obrzęku i stanu zapalnego przy świeżych bliznach. Procedura rozpoczyna się od udrożnienia głównych naczyń limfatycznych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Pacjenta, stanu i kondycji jego skóry oraz rodzaju problemu. Następnie stosujemy 10-minutowe programy lokalne, które ukierunkowane są na konkretny problem terapeutyczny Pacjenta i konkretną strefę zabiegową (brzuch, plecy, wewnętrzna strona ud, zewnętrzna strona ud, dekolt, biust, twarz, redukcja złogów tłuszczowych, ujędrnianie skóry, redukcja cellulitu i wiele innych). Łącznie mamy do dyspozycji 22 podstawowe programy kosmetyczne oraz 16 medycznych.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

300 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

ciało

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Peeling z wykorzystaniem kwasów, punktowe TCA

Easy TCA uważany jest za najbezpieczniejszy peeling z użyciem kwasu trójchlorooctowego. Roztwór Easy TCA dogłębnie modyfikuje przenikalność skóry po peelingu, pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej, progresywnie odnawiając jej komórki. Dodatkowo krem w postaci Post Peel Mask, który nie jest neutralizatorem, ma właściwości silnie stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania i pozwala Pacjentowi prowadzić normalne, aktywne życie w okresie terapii. Peeling jest szczególnie zalecany w problemach skórnych, w celu wyrównania kolorytu i redukcji blizn oraz jako pielęgnacja przeciwstarzeniowa.    

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

400 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

30 min

Aktywne peelingi, Nomelan Cafeico

Nomelan Cafeico to peelingi złożone najnowszej generacji, zawierające aktywne składniki, pochodne kwasów fenolowych i kwasu rozmarynowego w różnym stężeniu. Zabieg jest doskonałym rozwiązaniem przy hiperpigmentacji oraz przy problemie skóry o nierównym kolorycie, skłonnej do przebarwień. Wyrównuje koloryt blizn oraz zmian spowodowanych trądzikiem różowatym, łojotokiem czy procesem fotostarzenia skóry. Poprawia także wygląd, jakość i elastyczność skóry, redukując zmarszczki i rozświetlając cerę. W skład peelingu wchodzą kwasy: kawowy, ferulowy, rozmarynowy, retinol, TCA, AHA, salicylowy oraz substancje rozjaśniające. Zabieg polega na warstwowym nakładaniu preparatu. Liczba i grubość warstw zależy od stanu i rodzaju problemu skóry. Im większa liczba warstw, tym głębsze działanie peelingu. Procedura kończy się nałożeniem kremu z retinolem, który Pacjent zmywa w domu po upływie 8-10 godzin. Metoda może być stosowana incydentalnie w celu regeneracji i odświeżenia skóry lub jako seria zabiegów redukująca przebarwienia. Przez dwa dni po zabiegu zaleca się stosowanie na noc dedykowanego preparatu z retinolem oraz nawilżanie skóry tak często, jak odczuwamy uczucie suchości i ciągnięcia.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

450 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz i ciało

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

1 tydzień

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

1

Pielęgnacja skóry z wykorzystaniem peelingów chemicznych, kwas migdałowy Mandelac New Look

Mandelac New Look to kwas migdałowy odpowiedni nawet dla wrażliwej skóry, o nierównej pigmentacji lub z problemami trądzikowymi. Preparat może być stosowany przez cały rok. Ma działanie regenerujące i rozświetlające. Usuwa przebarwienia, wyrównuje koloryt - również w przypadku blizn, nie powodując podrażnień. Zabieg polega na nałożeniu peelingu, a następnie specjalnie dobranej ampułki z substancjami aktywnymi.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

150-200 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

LICZBA ZABIEGÓW

4-6

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

2 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi kosmetologiczne nie wymagają specjalnego przygotowania. Skóra przed zabiegiem nie powinna być podrażniona lub zainfekowana. Zabiegu nie wykonuje się w okresie ciąży i karmienia piersią. Zarówno przed, jak i po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego i stosować kremy z filtrem o wysokim faktorze. W przypadku pielęgnacji blizn ważnym czynnikiem jest ich właściwe ukrwienie, dlatego lekarze często zalecają samodzielny masaż tej okolicy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat