Terapia pooperacyjnej blizny

Terapia świeżej blizny jest zalecana po każdym zabiegu operacyjnym. Niektóre procedury przyspieszające i wspomagające gojenie, np. osocze bogatopłytkowe, można stosować bezpośrednio po zabiegu. Maści silikonowe i różnego rodzaju plastry stanowią zarówno opatrunek na ranę, chroniący przed podrażnieniem i mechanicznym uszkodzeniem, jak i sposób na wprowadzenie składników wspomagających proces gojenia. W tym czasie kluczowe jest właściwe ukrwienie rany, dlatego po zabiegu często zaleca się samodzielny masaż blizny.

Mezoterapia mikroigłowa, dermapen

Dermapen to rodzaj mezoterapii mikroigłowej. Poprzez mikroskopijne nakłucia, do warstwy skóry właściwej,  wprowadza się aktywne składniki. Mikronakłuwanie pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu co daje nam takie efekty jak: odmłodzenie skóry, zniwelowanie blizn, rozstępów, wyrównanie kolorytu skóry, wygładzenie skóry. Technika ta jest małoinwazyjna i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona i może pojawić się lekkie krwawienie przy działaniu na większych głębokościach. Na drugi dzień jest tkliwa, zaczerwieniona, podrażniona i może być opuchnięta. Pełna regeneracja trwa kilka dni. O zastosowanych w terapii aktywnych składnikach decyduje lekarz - na podstawie oceny leczonego obszaru. Zabieg dermapen pomaga również wyrównać koloryt skóry, też stymuluje skórę, dzięki czemu blizny stają się mniej widoczne.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 500 zł

CZAS

20 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

80 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi żylnej Pacjenta. Po odpowiednim odwirowaniu, wraz z czynnikami wzrostu, jest podawane za pomocą iniekcji (mezoterapia igłowa). Ma ono bardzo duże zdolności regeneracyjne, porównywalne z komórkami macierzystymi. W dobie alergii podanie Pacjentowi własnych komórek minimalizuje ryzyko powikłań. Dla osiągnięcia dobrego efektu terapeutycznego procedura wymaga powtórzeń.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000 zł

CZAS

40 min

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia laserem frakcyjnym Pearl

Pearl Fractional to ablacyjny laser frakcyjny o unikalnej długości fali 2790 nm, który wykonuje mikrouszkodzenia skóry, zmuszając organizm do regeneracji. Światło lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę gdzie jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Dochodzi do jej błyskawicznego podgrzania do bardzo wysokiej temperatury, a następnie odparowania (ablacji) wraz z nią tkanki w której się znajdowała. Bardzo ważny jest fakt, że nie jest uszkadzana cała powierzchnia skóry, a nieuszkodzone fragmenty ze zdwojoną siłą poddają tkankę naprawie. Blizny oraz drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, dzięki czemu poprawia się jakość i jędrność skóry. Pierwsze rezultaty zauważalne są już kilka dni po zabiegu, natomiast całkowity proces regeneracji i stymulacji trwa jeszcze przez następne miesiące. Pełen efekt najlepiej widać po upływie około pół roku. Działanie Pearl Fractional ma na celu wygładzanie zmarszczek i przywrócenie kondycji zniszczonej skórze. Efekty są widoczne zarówno w przypadku zmian związanych z postępującym wiekiem, jak i tych wynikających z niehigienicznego trybu życia czy pracy w trudnych warunkach. Połączenie (w ramach jednego zabiegu) procesów ablacji i koagulacji oraz stymulowanie produkcji kolagenu pozwala na osiąganie bardzo dobrych rezultatów, przy jednoczesnym minimalnym okresie rekonwalescencji i niemal całkowitym wyeliminowaniu ewentualnych powikłań. Budowa i działanie urządzenia umożliwia dotarcie do trudnych miejsc, dlatego doskonałe efekty uzyskuje się również w strefie oczu i ust. Laser można stosować także w okolicach szyi, wewnętrznej strony ramion i ud. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać kontaktu z wodą. Kilka razy dziennie powinno stosować się krem regenerujący wskazany przez lekarza. Należy także unikać drapania, mechanicznego usuwania strupków czy złuszczania. W przypadku opryszczki nawrotowej - przed i po zabiegu stosuje się acyklowir - zgodnie ze wskazówkami lekarza.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

500-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

ew. maść

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

3

Terapia radiofrekwencją mikroigłową Scarlet

Metoda Scarlet stanowi połączenie zjawiska radiofrekwencji z systemem terapii mikroigłowej. Przy minimalnych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry, pobudza intensywną produkcję kolagenu i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność. Fale elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości docierają do skóry właściwej, wymuszając wewnętrzną przebudowę kolagenową. Zabieg daje zauważalne efekty w zakresie redukcji blizn oraz poprawy gęstości skóry. Terapia z zastosowaniem urządzenia Scarlet polega na bardzo precyzyjnym i intensywnym nagrzewaniu zarówno naskórka, jak i skóry właściwej - dzięki kontroli głębokości na poziomie 0,5-3,5 mm. Działając tak kompleksowo i głęboko, możemy osiągnąć spektakularne efekty już po jednym zabiegu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

2000-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Jak przygotować się do zabiegu?

Blizny powstają w wyniku urazów mechanicznych, termicznych, chemicznych lub na skutek interwencji chirurgicznych. Prawidłowa skóra zastępowana jest włóknistą tkanką łączną. W niektórych przypadkach może dojść do rozwoju blizn przerosłych (wypukłych i czerwonych) lub bliznowców (rozległych, wykraczających poza zarys rany). W zależności od rodzaju blizny, mechanizmu jej powstania, czasu, który upłynął od urazu lub zabiegu, rozmiaru zmiany oraz innych czynników – dobiera się odpowiednią terapię. W procesie leczenia stosuje się między innymi preparaty silikonowe, terapie uciskowe, leczenie chirurgiczne, podawanie sterydów, krioterapię oraz laseroterapię. Zabiegi najlepiej rozpocząć od razu po wygojeniu rany. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując terapię łączącą kilka różnych metod.

O sposobie pielęgnacji blizny pooperacyjnej dowiesz się przy wypisie ze szpitala. W przypadku pozostałych blizn konieczna jest konsultacja u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Oceni on stopień oraz poprawność gojenia się rany i zaleci właściwe zabiegi oraz pielęgnację.

Przeciwwskazania

W niektórych przypadkach patologicznego procesu gojenia się rany, niewskazane jest stosowanie kremów silikonowych lub przeprowadzanie zabiegów. Jeżeli gojący się obszar piecze, podchodzi ropą lub czernieje, zgłoś się na konsultację do specjalisty. Nie stosuj leczenia na własną rękę.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat