Usuwanie rozstępów

Rozstępy to poprzeczne pręgi, które pojawiają się na brzuchu, udach, piersiach czy pośladkach. Sposoby leczenia i redukcji rozstępów nie zależą od ich umiejscowienia, ale od ich rozległości i zaawansowania. Największą skuteczność prezentują zabiegi stosowane na nowo powstałe rozstępy. Współczesna medycyna estetyczna pozwala na redukcję również starych, białych blizn. W Klinice Estetyki w Warszawie przeprowadzamy usuwanie rozstępów kilkoma metodami, w tym przy użyciu osocza bogatopłytkowego, radiofrekwencji mikroigłowej czy lasera. Rozstępy powstają na skutek zerwania włókien kolagenowych. Do sytuacji tej dochodzi, gdy skóra nagle i szybko rozciąga się, na przykład podczas szybkiego przybierania na wadze (podczas tycia lub w czasie ciąży), rozrastania mięśni (treningi siłowe) czy podczas wzrostu ciała (tzw. rozstępy młodzieńcze). Warto podkreślić, że są to tak naprawdę blizny – najlepsze rezultaty estetyczne przyniesie więc usuwanie rozstępów świeżych, o czerwonym zabarwieniu. Te już zabliźnione, w kolorze skóry, mogą nie zniknąć zupełnie, jednak ich widoczność się zmniejszy, a kondycja skóry poprawi się.

Kuracja osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe słynie ze swych właściwości w zakresie regeneracji skóry i działania odmładzającego. Potocznie nazywane jest eliksirem młodości i witalności. Pozyskuje się je z krwi żylnej Pacjenta. Pobranie przebiega w tradycyjny sposób (jak przy zwykłych badaniach krwi). Krew umieszcza się w specjalnej wirówce. Uzyskane osocze z czynnikami wzrostu podaje się Pacjentowi za pomocą kilkunastu, czasem kilkudziesięciu, drobnych wkłuć. Po zabiegu cebulki włosów wzmacniają się. Włosy stają się gęstsze i mocniejsze.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

1000 zł

CZAS

40 min

OBSZAR

głowa

ZNIECZULENIE

miejscowe

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

4 tygodnie

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Terapia radiofrekwencją mikroigłową Scarlet

Metoda Scarlet stanowi połączenie zjawiska radiofrekwencji z systemem terapii mikroigłowej. Przy minimalnych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry, pobudza intensywną produkcję kolagenu i stymuluje fibroblasty, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność. Fale elektromagnetyczne o odpowiedniej częstotliwości docierają do skóry właściwej, wymuszając wewnętrzną przebudowę kolagenową. Zabieg daje zauważalne efekty w zakresie redukcji blizn oraz poprawy gęstości skóry. Terapia z zastosowaniem urządzenia Scarlet polega na bardzo precyzyjnym i intensywnym nagrzewaniu zarówno naskórka, jak i skóry właściwej - dzięki kontroli głębokości na poziomie 0,5-3,5 mm. Działając tak kompleksowo i głęboko, możemy osiągnąć spektakularne efekty już po jednym zabiegu.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott

KOSZT

2000-3000 zł

CZAS

1 - 1,5h

OBSZAR

twarz i ciało

ZNIECZULENIE

maść

LICZBA ZABIEGÓW

1-2

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

90-150 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Laserowe usuwanie rozstępów (erbowo-yagowym Genesis i Excel V lub frakcyjnym Pearl)

Laseroterapia jest jedną z najskuteczniejszych technik leczenia blizn i usuwania rozstępów. Do dyspozycji mamy zarówno laser erbowo-yagowy, jak i frakcyjny CO2. W zależności od rodzaju, rozległości oraz dojrzałości rozstępów wykorzystujemy różną długość fali. W każdym z przypadków tkanki ulegają fototermicznemu uszkodzeniu. Naturalny proces regeneracji i pobudzenia fibroblastów, przebudowuje blizny i wyrównuje ich kolor, czyniąc je niewidocznymi.

Umów wizytę

Problem


Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

500-1500 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

ciało

ZNIECZULENIE

ew. maść

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

3

Jak przygotować się do zabiegu?

Sposób przygotowania do zabiegu zależy od rodzaju zastosowanej terapii. Podczas konsultacji kwalifikacyjnej lekarz oceni stan skóry i wskaże najbardziej odpowiednią procedurę. Oferując szeroki wachlarz usług, możemy dobrać zabieg bezpieczny i skuteczny w danym przypadku klinicznym.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu są duże widoczne rozstępy na ciele.

Przeciwwskazania

Zabiegom laserowym nie powinny poddawać się osoby, które chorują na bielactwo, łuszczycę, wykazują duże skłonności do powstawania bliznowców, stosują tetracykliny lub inne leki światłouczulające, są w okresie ciąży, u których w okolicy zabiegowej występuje stan zapalny lub aktywna infekcja wirusowa bądź bakteryjna. Jeśli masz implanty elektroniczne/metalowe, w tym implanty stomatologiczne, pamiętaj, by przed zabiegiem poinformować o tym fakcie lekarza.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat