Trychologia – leczenie chorób włosów i skóry głowy

Piękne, długie i lśniące włosy to atut kobiety. Na wygląd oraz gęstość włosów ma wpływ wiele czynników – ogólny stan zdrowia, dieta oraz zabiegi chemiczne. Konsultacja trychologiczna w Klinice Estetyki w Warszawie pozwoli na zdiagnozowanie przyczyn wypadania i słabej kondycji włosów oraz wdrożenie odpowiedniej kuracji farmakologicznej lub zabiegowej. Trychologia to dziedzina nauki zajmująca się zdrowiem owłosionej skóry głowy, a co za tym idzie samych włosów. Specjalista trycholog wykonuje diagnostykę, m.in. przy wykorzystaniu specjalnej mikrokamery, aby rozpoznać przyczynę utraty włosów i dopasować najodpowiedniejszą metodę kuracji. Leczenie łysienia powinno przebiegać wielokierunkowo, obejmując także prowadzenie zdrowej diety i suplementację. Zabiegi trychologiczne polegają na ostrzykiwaniu skóry głowy określonymi preparatami pobudzającymi odrastanie włosów. Choć na efekty często trzeba poczekać, to są one trwałe, ponieważ preparaty odżywcze podawane podskórnie trafiają bezpośrednio do miejsca działania, a więc w okolice mieszków włosowych, z pominięciem bariery naskórka.

Diagnostyka łysienia oraz chorób owłosionej skóry głowy

Właściwa diagnostyka trychologiczna pozwala na skuteczne rozwiązanie problemów skóry głowy, takich jak łupież, łojotok czy łysienie. Lekarz trycholog podczas badania zidentyfikuje problem i dobierze właściwe leczenie.

Zobacz szczegóły usługi

Wzmacnianie i zagęszczanie włosów

Piękne, gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Natura nie zawsze jest sprawiedliwa i często obdarowuje nas słabymi, łamliwymi włosami. Zabiegi chemiczne, takie jak farbowanie czy codzienna stylizacja jedynie pogarszają ich kondycję. Na stan włosów wpływ mają również aspekty zdrowotne organizmu i problemy skóry głowy, których najczęstszym objawem są wzmożone wypadanie i miejscowe przerzedzenia. Kuracje z wykorzystaniem preparatów peptydowych, osocza bogatopłytkowego i innych substancji aktywnych to jedyny skuteczny sposób na poprawę jakości oraz gęstości włosów.

Zobacz szczegóły usługi