Usuwanie znamion, pieprzyków, naczyniaków

Niechciane zmiany skórne to często nie tylko defekt estetyczny. Ich kształt, struktura lub rozmiar mogą powodować nawracające podrażnienia i stany zapalne. Niekiedy przybierają też postać groźnych zmian nowotworowych. Usuwanie znamion jest bezpieczne i w niektórych sytuacjach wskazane, jednakże zawsze powinno być ono poprzedzone diagnostyką dermatologiczną. Dermatoskopia to bezbolesne badanie, pozwalające lekarzowi dermatologowi na dokładne obejrzenie zmiany pod kątem wykrycia potencjalnego czerniaka złośliwego. Nowoczesne metody pozwalają na usuwanie pieprzyków i innych znamion praktycznie bez pozostawienia widocznych śladów. Przypominamy, że swoje znamiona należy systematycznie obserwować. Jeżeli nastąpi zauważalna zmiana w wyglądzie, kolorze lub rozmiarze znamienia, należy jak najprędzej zgłosić się na konsultację do dermatologa. Nasi specjaliści prowadzą konsultacje w Klinice Estetyki w Warszawie.

Ocena dermatoskopowa zmian skórnych

Dermatoskopia lub dermoskopia to nieinwazyjne i bezbolesne badanie polegające na oglądaniu skóry, znamienia, zmiany naczyniowej lub innej zmiany skórnej w powiększeniu. Najskuteczniejszą metodę szybkiego wykrywania czerniaka złośliwego stanowi dermatoskopia. W trakcie tego badania odróżniamy zmiany barwnikowe od niebarwnikowych, a następnie, na wczesnym etapie, wykrywamy i określamy stopień ewentualnych złośliwych transformacji w zmianach barwnikowych.

Zobacz szczegóły usługi

Usuwanie zmian skórnych

Niezależnie od wieku, trybu życia czy karnacji na skórze mogą się pojawiać różnego rodzaju zmiany. Często stanowią one dla Pacjenta jedynie problem estetyczny. Czasami w wyniku podrażnienia powodują miejscowe stany zapalne lub rany. Mogą jednak przybierać postać groźnych zmian nowotworowych. Zmiany skórne wywodzą się z różnych warstw oraz przydatków skóry i mogą być różnorodnego pochodzenia (neuro-, krwio- i limfogennego), co powoduje, że wyraźnie się różnią od siebie wielkością, kształtem i wyglądem.

Zobacz szczegóły usługi