Modelowanie kości policzkowych

Modelowanie kości policzkowych polega na redukcji asymetrii lub uzupełnieniu ich kształtu w celu osiągnięcia satysfakcjonującego wyglądu. Dzięki wypełniaczom w postaci kwasu hialuronowego lub tkanki tłuszczowej, możliwe jest wymodelowanie twarzy nawet u osób, u których naturalnie policzki są zapadnięte. Zabieg daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się od 12 miesięcy do 2 lat.

Modelowanie kości policzkowych kwasem hialuronowym

Modelowanie kości policzkowych kwasem hialuronowym to małoinwazyjna procedura, której efekty widać bezpośrednio po zabiegu. Kwas hialuronowy jest drogą iniekcji wprowadzany pod skórę, uwypuklając kości policzkowe. Lekarz modeluje kształt policzków, dopasowując go do rysów i pozostałych elementów twarzy. Kwas hialuronowy stopniowo się wchłania, a efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat. Po wykonanej procedurze należy przez kilka dni spać w pozycji horyzontalnej i unikać podpierania twarzy rękoma.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 1200 zł

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

40 min

Chirurgiczna plastyka kości policzkowych

Podczas operacji kości policzkowych wykonywane jest nacięcie wewnątrz górnej wargi, w pobliżu dziąseł. Po wykonaniu kieszeni, chirurg umieszcza w niej implanty policzków dopasowane do indywidualnych cech i oczekiwań Pacjenta. Zabieg wszczepiania implantów wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Operacja nie tylko daje efekt uwydatnionych kości policzkowych, ale także pomaga w skorygowaniu wrodzonych wad w asymetrii twarzy.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi modelowania kości policzkowych różnią się od siebie zarówno procedurą, czasem działania, jak i zaleceniami pozabiegowymi. Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o wyborze techniki. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać sauny i opalania. Warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W miejscu podania kwasu hialuronowego przez około miesiąc nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przygotowania

Zabiegi małoinwazyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu, po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są: choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Przy zabiegach laserowych nie można przyjmować leków i ziół światłouczulających.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat