Zabiegi redukujące zmarszczki i bruzdy

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele narzędzi i metod służących redukcji zmarszczek. Część z nich opiera się pobudzeniu naturalnych zdolności skóry do regeneracji, inne polegają na wypełnieniu, odtworzeniu deficytów tkankowych wykorzystując różnego rodzaju preparaty medyczne. W pierwszym przypadku zabiegi wykonywane są najczęściej w seriach, a na efekty musimy zaczekać. W drugiej opcji już bezpośrednio po podaniu wybranych preparatów można cieszyć się upragnionym wyglądem. Innym sposobem redukcji zmarszczek jest zastosowanie toksyny botulinowej w celu wyłączenia z pracy na kilka miesięcy wybranych mięśni.

Zabiegi małoinwazyjne

Wśród sposobów intensywnej regeneracji skóry szczególną skutecznością cieszą się zabiegi laserowe (Pearl lub Genesis), które oddziaływują temperaturą na skórę właściwą, wymuszając jej przebudowę kolagenową. Zabiegi w zależności od rodzaju lasera są wykonywane w znieczuleniu miejscowym w postaci maści. Alternatywą dla lasera jest radiofrekwencja mikroigłowa Scarlet RF, stanowiąca połączenie terapii prądem z metodą mikrouszkodzeń naskórka. W nowoczesnej medycynie przeciwstarzeniowej wykorzystuje się również osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane z krwi żylnej Pacjenta.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

30 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Redukcja zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem botoksu

Toksyna botulinowa to naturalny środek hamujący uwalnianie acetylocholiny - neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Działanie toksyny polega na blokowaniu synaps nerwowo – mięśniowych w celu uniemożliwienia skurczów porażonego mięśnia. W rezultacie nerw zostaje "zamrożony", blokując częściowo mimikę tego obszaru. Profesjonalnie wykonany zabieg nie powoduje efektu sztuczności czy też maski. Toksyna botulinowa działa szybko i w sposób długotrwały - efekty pojawiają się po około 7 dniach i utrzymują przez okres 4-6 miesięcy. Stosuje się ją na zmarszczki mimiczne górnej części twarzy: wokół oczu („kurze łapki”), poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”) oraz zmarszczki dolnej części twarzy: wokół ust („bruzdy marionetki”), na szyi i brodzie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

600 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

ew. maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Wypełnienie zmarszczek i blizn kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze każdego człowieka - jest jej podstawowym składnikiem, utrzymuje też właściwy poziom jej nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, skóra wysusza się i wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii i sprawia, że efekt utrzymuje się 6-8 miesięcy. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Do czasu biodegradacji produktu należy unikać zabiegów emitujących ciepło: laserowych, wykorzystujących fale radiowe lub ultradźwięki. Miejsce wstrzyknięcia zawsze zostaje znieczulone kremem, a jeśli to konieczne - również znieczuleniem nasiękowym (jak przy leczeniu zęba). Także sam preparat może zawierać w sobie środek znieczulający. Po zabiegu nie należy nagrzewać omawianej okolicy, przez tydzień warto unikać opalania, sauny i solarium. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego mają wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Preparat ten pozwala na wypełnienie głębokich zmarszczek mimicznych (m.in. bruzd nosowo-wargowych), lecz także na modelowanie twarzy, np. poprzez podkreślenie kości policzkowych. Doskonale sprawdza się także jako produkt do wypełniania – powiększania ust. Niewielka ilość kwasu hialuronowego podana w obszar warg sprawia, że stają się one pełniejsze, jędrniejsze, odmłodzone i bardziej nawilżone. Wiele osób ceni ten zabieg, ze względu na jego niski stopień inwazyjności i stopniowo przemijające efekty. Zabieg dostępny jest w gabinecie medycyny estetycznej Kliniki Estetyki w Warszawie.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

od 400 zł

CZAS

30 min

OBSZAR

twarz

ZNIECZULENIE

maść

GRUPA WIEKOWA

35+

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

50 min

ŚREDNIA BOLESNOŚĆ ZABIEGU

2

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Zabieg jest wykonywany produktami wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego i kompleksu aminokwasów, przeznaczonymi do głębokiej biorewitalizacji skóry, podawanymi w formie mezoterapii igłowej. Kompozycja składników aktywnych niezwykle szybko i efektywnie regeneruje skórę. Zabieg stanowi doskonałe uzupełnienie innych terapii. Jalupro to połączenie aminokwasów: glicyny, proliny, leucyny, lizyny oraz kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy i kompleks aminokwasowy skutecznie odżywia fibroblasty i wspomaga fizjologiczną syntezę kolagenu. W pielęgnacji przeciwzmarszczkowej stosujemy z powodzeniem również inne preparaty jak: Cytocare, Restylane, kolagen Linerase. W każdym przypadku preparat jest dobierany indywidualnie do potrzeb i stanu skóry Pacjenta. Wszystkie zabiegi mezoterapii igłowej wymagają cykliczności, minimum trzech zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.  

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

KOSZT

1000-1300 zł

CZAS

40 min

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt

ZNIECZULENIE

ew. maść

Zabiegi pielęgnacyjne

Alternatywą dla małoinwazyjnych procedur są zabiegi kosmetologiczne i pielęgnacyjne, mające właściwości złuszczające i regenerujące. Do ich przeprowadzenia wykorzystuje się preparaty witaminowe, kwasy lub peelingi chemiczne. W zależności od stanu skóry lekarz lub kosmetolog pomoże dobrać właściwą formę pielęgnacji.  Wszystkie zabiegi polegają na oczyszczaniu i masażu twarzy bez nakłuć i ingerencji w głębsze warstwy skóry.

Umów wizytę

Klinika Estetyki budynek Marriott Szpital LUX MED Puławska

CZAS

40 min

LICZBA ZABIEGÓW

2-4

ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI

5-6 tygodni

CZAS KONSULTACJI Z ZABIEGIEM

60 min

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych okolic oczu różnią się od siebie zarówno samą techniką ich wykonywania, jak i zaleceniami pozabiegowymi czy też czasem działania. Lekarz medycyny estetycznej wspólnie z Pacjentem podejmuje decyzję o najefektywniejszej terapii, zgodnej z oczekiwaniami i indywidualnym progiem bólowym. Okres rekonwalescencji po podaniu kwasu hialuronowego jest stosunkowo krótki. W okresie: kilku pierwszych dni po zabiegu – w miejscach iniekcji mogą pozostawać niewielkie zasinienia, dwóch pierwszych tygodni po zabiegu – należy unikać sauny i opalania, a przez pierwszy miesiąc po zabiegu – w miejscu podania kwasu hialuronowego nie powinno się stosować innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Cały czas warto też odpowiednio nawadniać organizm, pijąc duże ilości wody niegazowanej. W przypadku zabiegów laserowych skóra po zabiegu jest podrażniona i taki efekt utrzymuje się 3-4 dni. Należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu spotkań biznesowych.

Wskazania

Wskazaniem do usunięcia zmarszczek jest ich negatywny wpływ na samopoczucie i wizerunek Pacjenta.

Przygotowania

Zabiegi małoinwazyjne nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Z uwagi na wrażliwość okolic oczu po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki i zaczerwienienia.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są:  choroby nowotworowe, leczenie onkologiczne, infekcje i stany zapalne skóry, choroby autoimmunologiczne, skłonność do blizn przerostowych, aktywna opryszczka, trądzik, nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Przy zabiegach laserowych nie można przyjmować leków i ziół światłouczulających.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat