Korekta klatki piersiowej

Korekta kształtu piersi pozwala w sposób chirurgiczny zmienić wygląd torsu. U mężczyzn z przerostem gruczołu piersiowego wykonywana jest jego redukcja. W przypadku asymetrii piersi bądź też asymetrii położenia lub wielkości samej brodawki, przeprowadza się zabieg chirurgicznej symetryzacji.

Leczenie ginekomastii

Ginekomastia gruczołowa, Ginekololipomastia - Steatomastia

Problem nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej w okolicach gruczołu piersiowego u mężczyzn może wynikać z przebytych wcześniej chorób, zaburzeń hormonalnych czy też przyjmowania estrogenów bądź leków hamujących syntezę testosteronu. Redukcję tkanki gruczołowej z piersi przeprowadza się wykonując cięcie krzyżakowe przez sutek lub po granicy linii brodawki, czyniąc późniejsze blizny niezauważalnymi. Następnie odseparowuje i usuwa się tkankę gruczołową. W części przypadków przerost piersi u mężczyzn nie wynika z nadmiaru tkanki gruczołowej, a jedynie z punktowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Sposób rozwiązania takiego problemu stanowi zabieg liposukcji tego obszaru. Gdy problem dotyczy obu kwestii, w pierwszej kolejności wykonujemy liposukcję, a w kolejnym etapie leczenia - redukcję tkanki gruczołowej. Po zabiegu zaleca się noszenie ubrania uciskowego, redukującego obrzęki i zasinienia. W rehabilitacji pozabiegowej zaleca się wykonywanie drenaży limfatycznych. Do aktywności fizycznej można wrócić około 6 tygodni po zabiegu.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

klatka piersiowa

GRUPA WIEKOWA

18+

Wyrównanie asymetrii klatki piersiowej

Korekta wad wrodzonych, zespół Polanda

Asymetria w wielkości i kształcie piersi czy też rozmiarze i położeniu brodawek to krępujący defekt estetyczny. W zależności od rodzaju problemu chirurg plastyk dobiera właściwą technikę symetryzacji. W części przypadków konieczna jest chirurgiczna redukcja większej piersi lub uzupełnienie tkanką tłuszczową mniejszej. W niektórych sytuacjach, np. po wypadkach i deformacji klatki piersiowej, wykorzystuje się męskie implanty piersi, umieszczane podmięśniowo.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

klatka piersiowa

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

GRUPA WIEKOWA

18+

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje właściwą technikę zabiegu. Zleci również niezbędne do znieczulenia badania krwi. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie USG piersi.

Wskazania

Korektę kształtu i asymetrii piersi wykonuje się na prośbę Pacjenta – w sytuacji, gdy ich wygląd różni się od oczekiwanego lub gdy utrudnia normalne funkcjonowanie.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczonym terminem. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i ewentualnie USG piersi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik).

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do chirurgicznej redukcji piersi jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat