Modelowanie klatki piersiowej własnym tłuszczem

Klasyczny, męski tors to marzenie większości Panów. U niektórych osób ciężko jest jednak wypracować wymarzoną klatkę piersiową lub w nieinwazyjny sposób zmienić jej kształt i budowę. Zabiegi przemieszczenia tkanki tłuszczowej, np. z okolic pępka do piersi, to szybki i naturalny sposób modelowania torsu.

Transfer tkanki tłuszczowej do piersi

Lipotransfer

Lipotransfer tkanki tłuszczowej to najbardziej naturalna z technik modelowania piersi, stosowana szeroko również u mężczyzn. Za pomocą tkanki tłuszczowej pobranej z dowolnego obszaru ciała, możemy uzupełnić piersi, nadając im oczekiwany wygląd. Tkanka tłuszczowa jest fizjologicznym budulcem naszego ciała, co sprawia że efekt zabiegu pozostaje naturalny. Finalny efekt zabiegu widoczny jest po pół roku. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa formuje się i ulega niewielkiej absorpcji.

Umów wizytę

Szpital LUX MED Puławska

OBSZAR

klatka piersiowa

ZNIECZULENIE

ogólne, miejscowe

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym etapem przygotowania się do zabiegu jest konsultacja u chirurga plastyka, który będzie wykonywał zabieg. Po wstępnym wywiadzie i badaniu chirurg zaproponuje obszar do pobrania tkanki tłuszczowej oraz wyjaśni szczegóły zabiegu. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie USG piersi, celem oceny ewentualnych zmian.

Wskazania

Wskazaniem do przeszczepu tkanki tłuszczowej jest asymetria lub brak wyraźnie zaznaczonych piersi.

Przygotowania

W dniu zabiegu zgłoś się na czczo do szpitala. Bądź na około 30 minut przed wyznaczoną godziną. Zabierz ze sobą dowód osobisty, wyniki badań krwi i ewentualnie USG piersi. Zapakuj osobiste rzeczy w wygodną torbę lub walizkę (kosmetyki, piżamę, ręcznik).

Przeciwwskazania

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do lipotransferu tkanki tłuszczowej do piersi jest ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, potwierdzony badaniami krwi. Zabiegu nie wykonuje się również u Pacjentów z podejrzeniem nowotworu piersi lub inną aktywną chorobą nowotworową. W przypadku istnienia chorób przewlekłych (cukrzyca, nadciśnienie, zaburzania krzepliwości lub pracy tarczycy) konieczne jest zaświadczenie od specjalisty o braku występowania przeciwwskazań do ww. zabiegu.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wybierz preferowaną formę kontaktu.

Skontaktuj się telefonicznie

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń

Porozmawiaj z naszym konsultantem

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami

Rozpocznij Chat