Modelowanie sylwetki

Szczupła i wysportowana męska sylwetka to marzenie wielu Panów. Gdy dieta i ćwiczenia nie dają satysfakcjonującego efektu, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Modelowanie sylwetki pozwala usunąć tkankę tłuszczową z wybranych obszarów ciała, nadając mu pożądany wygląd. W Klinice Estetyki w Warszawie wykonujemy modelowanie sylwetki poprzez liposukcję, przeszczep tkanki tłuszczowej, a także plastykę powłok brzusznych (zabieg dedykowany w szczególności osobom po znaczącej redukcji wagi). Dzięki tym zabiegom Pacjent może uzyskać jeszcze większą satysfakcję z wysiłku włożonego w utrzymywanie zdrowej diety oraz aktywność fizyczną. Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszarów najbardziej opornych na kurację odchudzającą, pozwoli zgubić dodatkowe centymetry w obwodach ciała.

Liposukcja brzucha i innych partii ciała

Chirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej to inaczej zabieg liposukcji, polegający na rozpuszczeniu i odessaniu tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała. W przypadku stabilnej wagi ciała efekty są trwałe, a sam zabieg cieszy się szczególną popularnością w zakresie liposukcji brzucha. Warto podkreślić, że liposukcja brzucha to nie sposób na leczenie otyłości, lecz modelowanie sylwetki. Podczas jednej operacji można pozbyć się maksymalnie nieco ponad 4 litrów tłuszczu. To strata kilku kilogramów, a także kilku bądź kilkunastu centymetrów w obwodach ciała. W przypadku osób, u których tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, biodrach czy innych obszarach ciała jest oporna na działanie diety oraz aktywności fizycznej, warto rozważyć zabieg liposukcji. Pomoże on podkreślić linię sylwetki i pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Konsultacje dostępne są w Klinice Estetyki w Warszawie.

Zobacz szczegóły usługi

Modelowanie sylwetki przez przeszczep tkanki tłuszczowej

Współczesna chirurgia plastyczna oferuje wiele technik poprawy sylwetki. Do najpopularniejszych należy przeszczep tkanki tłuszczowej z jednego obszaru ciała do drugiego. Podczas zabiegu można usunąć komórki tłuszczowe z okolicy brzucha i wykorzystać je jako budulec do modelowania klatki piersiowej lub pośladków, wyrównania ewentualnych asymetrii. Zabieg pozwala również na uzupełnienie ubytków i zapadniętych obszarów ciała, powstałych na skutek wypadków, oparzeń lub skaleczeń.

Zobacz szczegóły usługi

Plastyka brzucha

Po dużej redukcji wagi często pozostaje wiszący nadmiar skóry i pozostałej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Chirurg plastyk usuwa nadmiar tkanek z poprzecznego cięcia w dolnej części brzucha. Zabieg plastyki brzucha bywa łączony z liposukcją dla uzyskania optymalnego efektu estetycznego.

Zobacz szczegóły usługi

Korekta brzucha po redukcji wagi

Redukcja wagi ciała często wiąże się z problemem wiotkości skóry, czyli tzw. fartucha skórnego. Jest to defekt, który potrafi odebrać radość z efektów odchudzania, trudno go ukryć pod ubraniem, a jedyną skuteczną metodą na jego pokonanie jest chirurgiczna korekta.

Zobacz szczegóły usługi